W celu lepszego działania serwisu ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Rozumiem
facebook

Instalacja grzewcza w naszych domkach

Instalacja grzewcza w naszych domkach

Instalacja grzewcza w naszych domkach

Drewnolandia
Komentarze: 0

Skoro domek letniskowy, to z zastosowaniem na lato, ale przecież rodzima aura sprzyja również wypoczynkowi wiosną czy jesienią, kiedy jeszcze mrozy nie zachęcą nas do pozostania w domu. Do tego potrzebne jest jednak ogrzewanie, które również oferujemy w ramach płatnej opcji do każdego z naszych domków letniskowych. W przypadku domków całorocznych, tego rodzaju instalacja jest już wliczona w cenę wyjściową. Co wchodzi w skład takiej instalacji grzewczej?

Komin stalowy zewnętrzny

Kominy izolowane to samodzielne systemy kominowe, które nie wymagają obecności ceglanego przewodu czy fundamentu. Zbudowane są z rur dwuściennych wypełnionych izolacyjną wełną mineralną o grubości 50 mm. Dzięki temu nie potrzebują dodatkowej osłony i mogą znajdować się przy ścianie lub innych urządzeniach na zewnątrz budynku.

Kominy izolowane - stosowane są do odprowadzania spalin z kotłów i urządzeń grzewczych na takie paliwa jak: węgiel, miał, drewno i inne energetyczne paliwa stałe.

Kominy izolowane mają zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym oraz w budownictwie przemysłowym. Kominy są w pełni odporne na działanie warunków atmosferycznych. Zapewniają bezpieczną temperaturę ścianek zewnętrznych, są niepalne i bezpieczne w przypadku pożaru sadzy oraz odporne na działanie kondensatu skroplin.

Rozwiązanie takie może być stosowane zarówno na ścianach szczytowych jak okapowych dachu.

Uwaga! komin tego typu stosujemy tylko w przypadku pokrycia dachu gontem bitumicznym.
Nie montujemy kominów w przypadku pokrycia dachu blachodachówką

Jest to tylko i wyłącznie komin do odprowadzania spalin z kominka. Nie służy do ogrzewania.

 

Piecyk wolnostojący

Piecyk typu koza, to nie tylko sposób na ogrzewanie domku letniskowego, ale również świetnie prezentujący się element dekoracyjny. Piec wolnostojący koza na drewno, jest ekonomiczny w utrzymaniu, ponadto nie zajmuje tyle miejsca co kominek. Dodatkowo piec koza pozwala na osiągnięcie ciepłej atmosfery w pomieszczeniu w którym stoi.

Firma Drewnolandia posiada w ofercie jako opcja dodatkowa: piecyk wolnostojący, a dokładnie model: KOZA K5 fi150 z firmy kratki.pl.
Koszt takiego piecyka wraz z montażem to 3 000 zł brutto.

Dane techniczne:
Moc nominalna (kW) 7,0
Zakres mocy grzewczej (kW) 5.5 - 9.0
Sprawność cieplna (%) 76,0
Średnica wylotu spalin (mm) 150
Szerokość (cm) 45,20
Wysokość (cm) 62,8 Głębokość (cm) 40,60

Komentarze (0)

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Michał Halbiniak, prowadzący firmę pod nazwą DREWOLANDIA Michał Halbiniak, gm. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych prosimy o kontakt pod adresem: . Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych.

Centrum wiedzy