W celu lepszego działania serwisu ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Rozumiem
facebook

Szarzenie drewna? To proces naturalny

Szarzenie drewna? To proces naturalny

Szarzenie drewna? To proces naturalny

Drewnolandia
Komentarze: 0

Co jakiś czas nasz dział reklamacji spotyka się z powtarzającą się skargą - szarzejącym drewnem. Trudno dziwić się zaskoczeniu inwestorów, przecież jeszcze na jesieni domek miał piękną, naturalną barwę a przy pierwszej wiosennej wizycie okazało się, że wygląda jak pobrudzony. Dlaczego tak się dzieje? Jak tego uniknąć?

Niestety szarzenie to naturalna cecha drewna. Pod wpływem długotrwałego oddziaływania warunków atmosferycznych (deszcz, promieniowanie UV), drewno stopniowo zaczyna patynowieć. W zależności od warunków oraz gatunku drewna, proces ten trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu miesięcy, jest jednak nieunikniony i nie da się go powstrzymać. Poddanie drewna procesowi impregnacji chemicznej zabezpiecza je wprawdzie przed szkodliwym dla jego struktury oddziaływaniem warunków pogodowych, ale nie ma wpływu na wygląd jego powierzchni. Jedynym sposobem na zniewelowanie intensywności tego efektu jest wybór impregnatu o barwie innej niż naturalna. Domek pomalowany na wybrany kolor optycznie zmienia swój odcień zdecydowanie wolniej niż ten pokryty impregnatem bezbrawnym. Poddaje się ponadto łatwiejszemu odświeżeniu, gdyż po uprzednim wyczyszczeniu powierzchni konstrukcji wystarczy pokryć go nową warstwą impregnatu. W przypadku koloru bezbarwnego pozbycie się patynowej powłoki wymaga przynajmniej porządnego szczotkowania, a w większości przypadków - także szlifowania.

Komentarze (0)

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Michał Halbiniak, prowadzący firmę pod nazwą DREWOLANDIA Michał Halbiniak, gm. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych prosimy o kontakt pod adresem: . Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych.

Centrum wiedzy