Serwis i nowe warunki gwarancji - Drewnolandia

Gwarancja

Maciej, konsultant handlowy

+48 533 262 731

Jakość wykonania

Naturalnie, że drewno z czasem się zmienia.

Drewno jest produktem naturalnym. Jego wytrzymałość, możliwość wszechstronnej obróbki, naturalny i unikalny charakter powoduje to, iż jest jednym z najczęściej wykorzystywanych surowców naturalnych w budownictwie.

Szarzenie drewna

Szarzenie drewna

Drewno jako naturalny materiał w zależności od wilgotności cechują zmiany objętościowe: pęcznienie, kurczenie. Przy ścisłym montażu drewna (np. na pióro wpust) trzeba uwzględnić kurczenie i związane z tym tworzenie się luk w połączeniach.

Naturalne pęknięcia

Naturalne pęknięcia

Struktura drewna jest zróżnicowana co powoduje nierównomierne procesy kurczenia przy jego wysychaniu. Proces ten powoduje pęknięcia, rysy i paczenia, lekkie krzywizny i skręcenia. Staranna selekcja wykorzystywanego surowca drzewnego nie jest w stanie zapobiec tego rodzaju procesowi.

Kurczenie się drewna

Kurczenie się drewna

Drewno jako naturalny materiał w zależności od wilgotności cechują zmiany objętościowe: pęcznienie, kurczenie. Przy ścisłym montażu drewna (np. na pióro wpust) trzeba uwzględnić kurczenie i związane z tym tworzenie się luk w połączeniach.

Sęki i widoczne nierówności

Sęki i widoczne nierówności

Sęki oraz faktura drewna są naturalnymi cechami, i w zależności od rodzaju i pochodzenia drzewa, warunków wzrostu mogą się różnić. Liczba oraz wielkość zdrowych i mocno wzrośniętych sęków nie podlega ograniczeniom. Podczas obróbki drewna w rejonie sęków, przy obróbce przeciwnej do kierunku włókien drewna, zaokrąglaniu głowicowym, cięciu poprzecznym możliwe jest wystąpienie szorstkich powierzchni i niewielkich wystrzępień.

Wycieki żywiczne

Wycieki żywiczne

Wycieki żywiczne w drewnie iglastym są naturalnym procesem, któremu nie jesteśmy w stanie zapobiec. Na malowanych drewnianych elementach również występuje, co obniża estetykę i jest uciążliwe. Takie plamy i wycieki można usunąć we własnym zakresie wykorzystując np. ostre narzędzie oraz odpowiedniego rodzaju środki chemiczne.

Niebieskie przebarwienia

Niebieskie przebarwienia

Przebarwienie o niebieskiej barwie surowego drewna przebiegają najczęściej w formie pasów. Powodem tego procesu jest działanie nisko szkodliwych grzybów, które nie mają wpływu na właściwości konstrukcyjne. Po impregnacji proces ten ulega zatrzymaniu i nie wpływa na wytrzymałość materiału na którym się pojawił.

Przedłużenie gwarancji

Gwarancja rozszerzona – 36 miesięcy

Sposób I – baner reklamowy

W dniu zakończenia prac montażowych na Twojej posesji, od pracowników Drewnolandii otrzymasz niewielki, estetyczny banner reklamowy do umieszczenia na ogrodzeniu działki, w widocznym dla przechodniów miejscu. Baner zostanie zabezpieczony opaską zaciskową z plombą producenta i będzie musiał pozostać na swoim miejscu przez cały czas obowiązywania gwarancji rozszerzonej.

Sposób II – podziel się opinią, pochwal realizacją!

Zależy nam na Twojej opinii na nasz temat, dlatego chcemy zachęcić Cię do wypełnienia krótkiej ankiety na temat naszej pracy oraz pozostawienia oceny za pośrednictwem Google. Chcielibyśmy także pokazać światu Twoją realizację. W tym celu potrzebujemy od Ciebie jej 10 fotografii – 5 sztuk wykonanych w trakcie montażu i kolejnych 5, już gotowej konstrukcji. Niekoniecznie natychmiast po jej budowie, jeżeli chcesz pochwalić się w pełni wykończoną konstrukcją, sfotografuj ją w chwili kiedy będzie już gotowa do użytku. Twoje fotografie trafią do zakładki „realizacje” na stronie www.drewnolandia.pl a także na firmowy profil na portalu Facebook.

Gwarancja rozszerzona – 48 miesięcy

4 lata spokojnego snu? Nic prostszego! Wystarczy, że skorzystasz z obydwóch sposobów rozszerzenia gwarancji opisanych w poprzednim punkcie. Skorzystaj z naszego banneru reklamowego oraz podziel się opinią i fotografiami, a 48-miesięczna gwarancja będzie Twoja!