W celu lepszego działania serwisu ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Rozumiem
facebook

Drewnolandia w liczbach

Zadowolonych
klientów
Bieżące
realizacje
Wbitych
gwoździ :)

Zobacz krok po kroku jak powstają nasze konstrukcje:

Historia firmy

„Wszystko zaczyna się od marzenia…” – takie właśnie zdanie otwiera przedmowa w papierowym katalogu naszych produktów. I choć odnosi się do marzeń o drewnianym domku letniskowym czy altanie ogrodowej, stało ono również u podstaw budowy samej firmy. Za marzeniem poszła fachowa literatura, pozyskiwanie kontaktów, inwestycje w narzędzia, wreszcie stopniowe zdobywanie doświadczenia w zakładzie produkcyjnym początkowo mieszczącym się w… garażu.

Skromne początki

Wiele nieprzespanych nocy i wiele litrów wypitej kawy później w ofercie pojawiły się pierwsze produkty. Altany ogrodowe – to było to, od czego zaczynaliśmy. Choć działaliśmy z poziomu wypożyczonego samochodu dostawczego, stale zwiększaliśmy obszar działania. Zadziałała poczta pantoflowa, a wraz ze zwiększającą się liczbą zamówień, oferta poszerzała się o kolejne produkty, takie jak domki narzędziowe czy drewutnie. Szybko pojawili się też pierwsi pracownicy, najpierw pomagający w produkcji, później również w montażu. Nie brzmi to wprawdzie jak historia w stylu „American Dream”, gdzie fortunnym zrządzeniem losu jednoosobowa firma z dnia na dzień przeistacza się w wielką korporację, ale wcale nie musi – nasz rozwój był harmonijny i systematyczny. I możemy być dumni z tego, co udało nam się zbudować. Tak u siebie, jak i u naszych klientów.


Jakość, przejrzystość, kompleksowość

Jak na ówczesny staż firmy na rynku zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów było całkiem wysokie. Doszliśmy do wniosku, że powodem jest nie tylko cena oferowanych produktów, ale przede wszystkim ich jakość. Podczas gdy standardowo dąży się do optymalizacji kosztów produkcji na rzecz wyższej marży, sami położyliśmy większy nacisk na solidność wykonania, a co za tym idzie - długowieczność budowanych przez nas konstrukcji. Kolejną rzeczą, na którą zwróciliśmy szczególną uwagę, była przejrzystość oferty – ceny nigdy nie zawierały ukrytych kosztów dodatkowych, były też podawane w wartościach brutto. Klienci docenili też naszą elastyczność, gwarantującą im możliwość dostosowania każdej konstrukcji do indywidualnych potrzeb i upodobań. Taka polityka bardzo szybko zaprocentowała, w rezultacie zadowoleni inwestorzy coraz częściej zwracali się do nas powtórnie, tym razem z pytaniami o większe konstrukcje, w tym domki letniskowe. I tak właśnie rozpoczęła się nasza przygoda z produkcją drewnianych domków rekreacyjnych, które z czasem stały się naszą specjalnością. W realizacji tego rodzaju konstrukcji sprzyjały nam również przepisy, które od czerwca 2015 roku zmieniły się na korzyść inwestora, pozwalając na zwiększenie dopuszczalnej powierzchni zabudowy z 25 m2 na 35 m2. Domki z naszej oferty stawały się więc coraz większe i bardziej zróżnicowane, w swoich działaniach nie zapomnieliśmy jednak o tym, co pierwotnie przyczyniło się do sukcesu firmy.

Domki letniskowe to nasza specjalność

Tym samym również w kategorii domków letniskowych dołożyliśmy wszelkich starań, by zaoferować naszym klientom standardy, których próżno było szukać u firm konkurencyjnych. Zamiast mglistych terminów realizacji wprowadziliśmy jasno sprecyzowaną i przede wszystkim wiążącą datę budowy, całkiem elastycznie podeszliśmy również do kwestii rozliczeń, mając na uwadze przykre doświadczenia osób, które przez nierzetelność wykonawców straciły wpłacony u nich zadatek. Wierzymy, że to właśnie dzięki temu domki rekreacyjne szybko stały się sercem całej oferty i aktualnie cieszą się tak dużą popularnością, a także równie dobrymi opiniami. Dlaczego jednak skupiliśmy się przede wszystkim na nich, a nie pozostaliśmy wyłącznie przy altanach czy drewutniach? To proste – uważamy, że pomimo dużego zagęszczenia producentów w różnych regionach Polski, w rzeczywistości niewiele firm potrafi wykonać je dobrze, dlatego naszymi – wciąż doskonalonymi – metodami chcemy wyznaczać standardy, których próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Jakość

Na pierwszym miejscu stawiamy jakość naszych wyrobów. Starannie dobieramy materiały. Dbamy o każdy detal na etapie produkcji i montażu. Dzięki temu można się nimi cieszyć przez długie lata.

Doświadczenie

Już od 8 lat dostarczamy naszym klientom wysokiej jakości konstrukcje drewniane. Czerpiemy z naszych doświadczeń oraz rodzinnych tradycji ciesielskich i stolarskich. A przy tym cały czas się rozwijamy.

Materiały

Z ogromną starannością dobieramy materiały do naszych konstrukcji. Wykorzystujemy tylko drewno certyfikowane klasy C24, specjalnie suszone i strugane. Zamawiamy je u dostawców, którym ufamy.

W przyszłość

Elastyczność działań sprzyja rozwojowi, dlatego właściwie każdy zamówiony u nas domek mniej lub bardziej odbiega od proponowanego wzorca. Stale stykamy się więc z nowymi wyzwaniami i koniecznością rozwiązywania nietypowych sugestii klientów. Aby dotrzymać tempa dynamicznie zmieniającym się technologiom i sprostać oczekiwaniom, bazujemy na kadrze pracowniczej doświadczonej w budowie konstrukcji kanadyjskich zarówno w Polsce, jak i krajach Skandynawii czy Ameryki. Cyklicznie też poszerzamy swoją wiedzę teoretyczną oraz praktyczną rozmaitymi szkoleniami z nowatorskich rozwiązań budowlanych, proponowanych np. przez firmę Steico. Jesteśmy więc przekonani, że tytuł „lidera konstrukcji z drewna” towarzyszący naszemu firmowemu logo nie znalazł się tam wyłącznie w charakterze chwytliwego sloganu reklamowego. I dalej będziemy robić wszystko, co trzeba, aby to udowodnić.