Jak wykonać fundament punktowy z rur szalunkowych i ramy drewnianej

Maciej
Michał 10:00-18:00, konsultant handlowy

+48 790 264 500

Etapy wykonania fundamentu punktowego z rur szalunkowych i ramy drewnianej
Po zapoznaniu się z projektem przechodzimy do etapu wyznaczania fundamentu w terenie, potrzebne tutaj będą: sznurek, poziomica oraz miarka. Musimy zaopatrzyć się również deski/baliki do wykonania ław ciesielskich pomocnych w wyznaczaniu miejsc na słupy.

Jest to bardzo ważny etap budowy ponieważ jakiekolwiek błędy w postaci braku poziomu lub przekątnych skutkować mogą problemami ze skręcaniem ramy lub prawidłowym postawieniem konstrukcji szkieletowej na takiej podstawie.
Kolejnym etapem jest wykopanie dołków pod przyszłe słupy oraz nasadzenie szalunków i zalanie ich betonem. Przed zalaniem dobrze jest uzupełnić szalunki zbrojeniem w postaci drutów i strzemion.Ostatnim etapem jest przykręcenie belek drewnianych do zastygłego betonu za pomocą różnego rodzaju kotw czy śrub.


Jeśli nie mamy zamiaru ocieplać ramy lub mamy zamówiony domek z ocieplaną podłogą na tym etapie możemy zaimpregnować ramę i czekać na montaż domku.

Możemy również ocieplić stelaż za pomocą wełny i zabezpieczyć go od spodu siatką przeciw gryzoniom.Po uzupełnieniu wolnych przestrzeni wełną zabezpieczamy ją od góry folią paroprzepuszczalną.Data dodania: 30 marca 2020