Instalacja grzewcza w naszych domkach - folie grzewcze

Łukasz, konsultant handlowy

+48 790 500 966

Poradnik

Wobec stale rosnących kosztów energii elektrycznej oraz paliw stałych (drewno opałowe, pellet, węgiel, ekogroszek), wybór optymalnego sposobu ogrzewania nowo wybudowanego domu stanowi nie lada wyzwanie. Rozwiązania tanie w zakupie okazują się kosztowne w eksploatacji i na odwrót - systemy niedrogie w użytkowaniu wyróżniają się wysoką ceną zakupu. Istnieje jednak tutaj pewien kompromis - to ogrzewanie podłogowe z wykorzystaniem folii grzewczych.

Dom całoroczny z ogrzewaniem podłogowym

Zaletą ogrzewania podłogowego jest równomierność rozprowadzenia ciepła po całej powierzchni użytkowej budynku. Tego rodzaju rozwiązanie sprawdza się więc jako główne i jedyne zarazem źródło ogrzewanie w całym domu, zdolne do wytworzenia komfortowej temperatury. Czym jednak w istocie jest folia grzewcza? W gruncie rzeczy jest to cienki i elastyczny grzejnik elektryczny. Na tyle cienki, że można go z powodzeniem umieścić pod panelami podłogowymi bez zwiększania sumarycznej grubości podłogi. Została ona wykonana z mieszanki wysokiej jakości folii PET, pasty węglowej oraz miedzianych pasków zasilających, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.

Zalety ogrzewania folią grzewczą

Wśród licznych zalet ogrzewania podłogowego opartego o folię grzewczą, jedną z najważniejszych jest korzystna cena całej instalacji. Rozwiązanie jest wielokrotnie tańsze od popularnych pomp ciepła, a wyróżnia się zdecydowanie większą żywotnością. Raz zamontowana służy niezmiennie przez cały okres użytkowania. Nie wymaga także poświęcania miejsca na kotłownię oraz rozprowadzenie instalacji - folie grzewcze to system bezemisyjny, nie wymaga więc pieca, komina, przeglądów czy cyklicznego serwisowania. Atutem jest także brak wytwarzania pyłów, przez co powietrze wokół domu pozostaje nieskazitelnie czyste.

Prostota obsługi i ekonomiczność folii grzewczych

System wyróżnia się także bezobsługowością - nie wymaga dostarczania paliw, kontroli temperatury czy czyszczenia. Cała obsługa odbywa się z poziomu sterownika umieszczonego na ścianie lub za pośrednictwem aplikacji na smartfony, dzięki której możemy także kontrolować temperaturę gdy przebywamy poza domem. Folie grzewcze cechuje również niski pobór prądu, w rezultacie rachunek za energię elektryczną jest porównywalny do użytkowania pojedynczego klimatyzatora z funkcją ogrzewania, a w przeciwieństwie do niego - skuteczne ogrzewa całą powierzchnię domu.

Dostępne usługi

  • Wykonanie ogrzewania podłogowego z folii grzewczych
  • Wykonanie ogrzewanie podłogowego z folii grzewczych oraz wykończenie panelami podłogowymi*


* - usługa nie obejmuje samych paneli podłogowych, i zakup i dostarczenie na miejsce montażu po stronie Inwestora

Data dodania: 8 lutego 2023