Instalacja hydrauliczna w naszych domkach

Łukasz
Łukasz, opiekun klienta

+48 790 500 966

Instalacja hydrauliczna w naszych domkach

Wrawdzie w przypadku wypoczynku letniskowego niektórzy preferuję starą szkołę w postaci naturalnego ujęcia wody oraz wolnostojącej toalety, nasze domki można jednak z powodzeniem wyposażyć w płatną dodatkowo instalację hydrauliczną. W przypadku domków całorocznych, tego rodzaju instalacja jest już wliczona w cenę wyjściową. Jakie elementy obejmuje?

 I

Skład instalacji

1. Rozprowadzenie rur od przyłącza wodnego doprowadzonego i wyprowadzonego powyżej poziomu fundamentów przez inwestora, do punktów poboru wody w ścianie. Ilość tych punktów to 5 sztuk. Standardowo 3 w łazience (doprowadzenie wody do umywalki, wc oraz prysznica) i jeden w kuchni (doprowadzenie wody do zlewozmywaka) oraz jeden pod bojler bądz podgrzewacz.

2. Rozprowadzenie instalacji wodnej ze spadkiem umożliwiającym spuszczenie wody na zimę.

3. Montaż boilera na 80 litrów z grzałką

4. Instalacja wykonana jest za pomocą rur pex oraz kształtek

5. Zalecana średnica rury przyłączeniowej do wykonania przez inwestora to 32mm w przypadku innej średnicy inwestor zobowiązany jest do powiadomienia wykonawcy o zmianach

6. Zalecane średnice odpływów kanalizacyjnych do wykonania przez inwestora to 100mm pod WC, pozostałe 50mm w przypadku innej średnicy inwestor zobowiązany jest do powiadomienia wykonawcy o zmianach

 

II

Opcje dodatkowe

Możliwe jest wykonanie za dodatkową opłatą:

- Montaż przepływowego ogrzewacza wody na zasilanie jednofazowe (tylko w przypadku gdy będzie zasilał ciepłą wodą jeden kran koszt montażu to 50 zł za sztukę)

- Montaż przepływowego ogrzewacza wody na zasilanie trójfazowe (koszt montażu 100 zł za sztukę)

- Instalacja hydrauliczna bez bojlera 3 500 zł

UWAGA! Zakup przepływowych ogrzewaczy wody jest po stronie Klienta

 

III

Instalacja hydrauliczna nie obejmuje:

- wykonania przyłącza wodnego do domku (woda musi być dociągnięta do fundamentu i wyprowadzona powyżej jego poziomu do dnia montażu)

- montażu armatury

- montażu umywalek, kranów, pryszniców, wanien itp.

- wykonania odpływów

 

Zalecenia dla inwestora

Po stronie zamawiającego jest wykonanie odpływów kanalizacyjnych w ilości minimum 4 sztuk, wszystkie odpływy muszą być wyprowadzone powyżej poziomu fundamentu w miejscach docelowych.

Standardowe rozmieszczenie wygląda następująco:

- łazienka, odpływ 100 do wc, 2 odpływy 50 do prysznica oraz umywalki

- kuchnia - odpływ 50 do zlewu

Poniżej przykładowy schemat dla rozmieszczenia odpływów oraz przyłącza wodnego dla standardowej wersji modelu Julian 5,5m x 6m.

1. Odpływ prysznica, powinien znajdować się w narożniku łazienki w odległości 20 cm od ścian do osi odpływu . Po zamontowaniu brodzika jest wtedy możliwość podłączenia godo odpływu za pomocą kolanek.

2. Odpływ umywalki w łazience w odległości 10 cm od ściany do osi odpływu

3. Odpływ w aneksie kuchennym, powinien znajdować się w miejscu gdzie docelowo umieścimy zlewozmywak, jego odległość od ściany to jak w przypadku umywalki 10 cm od ściany do osi odpływu.

4. Odpływ od wc. Zalecamy przygotowanie odpływu pod ubikację z odpływem poziomym ze względu na większą możliwość manewru w czasie montażu. Sugerowana odległość osi odpływu od tyłu toalety do ściany powinna zawierać się w zakresie od 18cm do 25cm (średnio to 21cm). Odległość od ścianki bocznej to 40-50 cm

5. Przyłącze wodne. Najkorzystniejszym miejscem na jego umieszczenie jest szafka pod umywalką, dzięki temu jest on niewidoczny i w każdej chwili mamy dostęp do zaworu. Odległość od ściany to 10-20 cm.

Data dodania: 18 października 2018