Instalacja hydrauliczna w naszych domkach

Łukasz, konsultant handlowy

+48 790 500 966

Poradnik

Instalacja hydrauliczna w naszych domkach

INSTALACJA HYDRAULICZNA WRAZ Z BOJLEREM 

Skład instalacj1. Rozprowadzenie rur od przyłącza wodnego doprowadzonego i wyprowadzonego powyżej poziomu fundamentów przez inwestora, do punktów poboru wody w ścianie. Ilość tych punktów to 5 sztuk. Standardowo 3 w łazience (doprowadzenie wody do umywalki, wc oraz prysznica) i jeden w kuchni (doprowadzenie wody do zlewozmywaka) oraz jeden pod bojler bądź podgrzewacz.

2. Rozprowadzenie instalacji wodnej ze spadkiem umożliwiającym spuszczenie wody na zimę.

3. Montaż bojlera Bojler Ariston Velis Evo 80 na 65 litrów z grzałką.

4. Instalacja wykonana jest za pomocą rur pex oraz kształtek.

5. Zalecana średnica rury przyłączeniowej do wykonania przez inwestora to 32mm w przypadku innej średnicy inwestor zobowiązany jest do powiadomienia wykonawcy o zmianach.

6. Zalecane średnice odpływów kanalizacyjnych do wykonania przez inwestora to 100mm pod WC, pozostałe 50mm w przypadku innej średnicy inwestor zobowiązany jest do powiadomienia wykonawcy o zmianach.


Instalacja hydrauliczna nie obejmuje:-wykonania przyłącza wodnego do domku (woda musi być dociągnięta do fundamentu i wyprowadzona powyżej jego poziomu do dnia montażu)
-montażu armatury
-montażu umywalek, kranów, pryszniców, wanien itp.
-wykonania odpływów

Schemat instalacyjny:W przypadku zamówienia instalacji hydraulicznej oraz ocieplenia ścian wraz z ich wykończeniem boazerią, instalacja hydrauliczna montowana jest w dodatkowym poziomym ruszcie instalacyjnym grubości 4 cm i jest oddzielona od wełny paroziolacją. W przypadku zamówienia samej instalacji bez wykończenia boazerią, instalacja hydrauliczna montowana jest w szkielecie konstrukcyjnym, bez dodatkowego rusztu instalacyjnego.


Poniżej schemat montażu instalacji w ruszcie:

elektryczne instrukcje


instrukcje elektryczne

Zalecenia dla inwestoraPo stronie zamawiającego jest wykonanie odpływów kanalizacyjnych w ilości minimum 4 sztuk, wszystkie odpływy muszą być wyprowadzone powyżej poziomu fundamentu w miejscach docelowych.

Standardowe rozmieszczenie wygląda następująco:
- łazienka, odpływ 100 do wc, 2 odpływy 50 do prysznica oraz umywalki

-kuchnia - odpływ 50 do zlewu


Poniżej przykładowy* schemat dla rozmieszczenia odpływów oraz przyłącza wodnego dla standardowej wersji modelu Julian 5,5m x 6m.

1. Odpływ prysznica, powinien znajdować się w narożniku łazienki w odległości około 20 cm od ścian do osi odpływu. Po zamontowaniu brodzika jest wtedy możliwość podłączenia go do odpływu za pomocą kolanek lub złącza elastycznego.

2. Odpływ umywalki w łazience umieszczamy przy samej ścianie.

3. Odpływ w aneksie kuchennym, powinien znajdować się w miejscu gdzie docelowo umieścimy zlewozmywak, odpływ ten również powinien być przy samej ścianie. W tym miejscu również umieszczamy doprowadzenie wody do domku.

4. Odpływ od WC. Zalecamy przygotowanie odpływu pod ubikację z odpływem poziomym ze względu na większą możliwość manewru w czasie montażu armatury oraz możliwośc zamontowania WC podwieszanego typu Geberit. Sugerowana odległość osi odpływu WC do krawędzi fundamentu powinna zawierać się w zakresie od 20cm do 25cm (7cm od gotowej ściany) . Odległość od ścianki bocznej krawędzi fundamentu to około 55cm (40 cm od gotowej ściany).

5. Przyłącze wodne. Najkorzystniejszym miejscem na jego umieszczenie jest szafka pod zlewem w aneksie kuchennym, dzięki temu jest on niewidoczny i w każdej chwili mamy dostęp do zaworu.

6. Odpływy powinny wystawać maksymalnie 5cm ponad poziom płyty fundamentowej

* jest to wyłącznie przykład rozmieszczenia odpływów i przyłączy, nie należy sugerować się nim podczas wykonywania odpływów i przyłączy pod domek. Dokładny, zwymiarowany szkic przyłączy i odpływów jest przygotowywany indywidualnie do każdej realizacji na odpowiednim etapie zamówienia.

instrukacja elektryczna 1* jest to wyłącznie przykład rozmieszczenia odpływów i przyłączy, nie należy sugerować się nim podczas wykonywania odpływów i przyłączy pod domek. Dokładny, zwymiarowany szkic przyłączy i odpływów jest przygotowywany indywidualnie do każdej realizacji na odpowiednim etapie zamówienia.

instrukacja elektryczna 2


instrukcja montażu instalacji

Data dodania: 18 października 2018