Instalacja hydrauliczna w naszych domkach

Łukasz
Ewelina, konsultant handlowy

+48 790 500 543

Instalacja hydrauliczna w naszych domkach

INSTALACJA HYDRAULICZNA WRAZ Z BOILEREM NA 80 LITRÓW


Skład instalacji1. Rozprowadzenie rur od przyłącza wodnego doprowadzonego i wyprowadzonego powyżej poziomu fundamentów przez inwestora, do punktów poboru wody w ścianie. Ilość tych punktów to 5 sztuk. Standardowo 3 w łazience (doprowadzenie wody do umywalki, wc oraz prysznica) i jeden w kuchni (doprowadzenie wody do zlewozmywaka) oraz jeden pod bojler bądź podgrzewacz.

2. Rozprowadzenie instalacji wodnej ze spadkiem umożliwiającym spuszczenie wody na zimę.

3. Montaż boilera na 80 litrów z grzałką.

4. Instalacja wykonana jest za pomocą rur pex oraz kształtek.

5. Zalecana średnica rury przyłączeniowej do wykonania przez inwestora to 32mm w przypadku innej średnicy inwestor zobowiązany jest do powiadomienia wykonawcy o zmianach.

6. Zalecane średnice odpływów kanalizacyjnych do wykonania przez inwestora to 100mm pod WC, pozostałe 50mm w przypadku innej średnicy inwestor zobowiązany jest do powiadomienia wykonawcy o zmianach.


Opcje dodatkoweMożliwe jest wykonanie za dodatkową opłatą:
-Montaż przepływowego ogrzewacza wody na zasilanie jednofazowe (tylko w przypadku gdy będzie zasilał ciepłą wodą jeden kran koszt montażu to 50 zł za sztukę)
-Montaż przepływowego ogrzewacza wody na zasilanie trójfazowe (koszt montażu 100 zł za sztukę)
-Instalacja hydrauliczna bez boilera 3 500 zł

UWAGA! Zakup przepływowych ogrzewaczy wody jest po stronie klienta

Instalacja hydrauliczna nie obejmuje:-wykonania przyłącza wodnego do domku (woda musi być dociągnięta do fundamentu i wyprowadzona powyżej jego poziomu do dnia montażu)
-montażu armatury
-montażu umywalek, kranów, pryszniców, wanien itp.
-wykonania odpływów

Schemat instalacyjny:W przypadku zamówienia instalacji hydraulicznej oraz ocieplenia ścian wraz z ich wykończeniem boazerią, instalacja hydrauliczna montowana jest w dodatkowym poziomym ruszcie instalacyjnym grubości 4 cm i jest oddzielona od wełny paroziolacją. W przypadku zamówienia samej instalacji bez wykończenia boazerią, instalacja hydrauliczna montowana jest w szkielecie konstrukcyjnym, bez dodatkowego rusztu instalacyjnego.


Poniżej schemat montażu instalacji w ruszcie:

elektryczne instrukcje


instrukcje elektryczne

Zalecenia dla inwestoraPo stronie zamawiającego jest wykonanie odpływów kanalizacyjnych w ilości minimum 4 sztuk, wszystkie odpływy muszą być wyprowadzone powyżej poziomu fundamentu w miejscach docelowych.

Standardowe rozmieszczenie wygląda następująco:
- łazienka, odpływ 100 do wc, 2 odpływy 50 do prysznica oraz umywalki

-kuchnia - odpływ 50 do zlewu


Poniżej przykładowy* schemat dla rozmieszczenia odpływów oraz przyłącza wodnego dla standardowej wersji modelu Julian 5,5m x 6m.

1. Odpływ prysznica, powinien znajdować się w narożniku łazienki w odległości 20 cm od ścian do osi odpływu. Po zamontowaniu brodzika jest wtedy możliwość podłączenia go do odpływu za pomocą kolanek.
2. Odpływ umywalki w łazience w odległości 10 cm od ściany do osi odpływu
3. Odpływ w aneksie kuchennym, powinien znajdować się w miejscu gdzie docelowo umieścimy zlewozmywak, jego odległość od ściany to jak w przypadku umywalki 10 cm od ściany do osi odpływu.
4. Odpływ od wc. Zalecamy przygotowanie odpływu pod ubikację z odpływem poziomym ze względu na większą możliwość manewru w czasie montażu. Sugerowana odległość osi odpływu od tyłu toalety do ściany powinna zawierać się w zakresie od 18cm do 25cm (średnio to 21cm). odległość od ścianki bocznej to 35-40 cm
5. Przyłącze wodne. Najkorzystniejszym miejscem na jego umieszczenie jest szafka pod umywalką, dzięki temu jest on niewidoczny i w każdej chwili mamy dostęp do zaworu. odległość od ściany to 10-20 cm.

* jest to wyłącznie przykład rozmieszczenia odpływów i przyłączy, nie należy sugerować się nim podczas wykonywania odpływów i przyłączy pod domek. Dokładny, zwymiarowany szkic przyłączy i odpływów jest przygotowywany indywidualnie do każdej realizacji na odpowiednim etapie zamówienia.

instrukacja elektryczna 1* jest to wyłącznie przykład rozmieszczenia odpływów i przyłączy, nie należy sugerować się nim podczas wykonywania odpływów i przyłączy pod domek. Dokładny, zwymiarowany szkic przyłączy i odpływów jest przygotowywany indywidualnie do każdej realizacji na odpowiednim etapie zamówienia.

instrukacja elektryczna 2


instrukcja

Data dodania: 18 października 2018