Instalacja elektryczna w naszych domkach

Łukasz
Łukasz, opiekun klienta

+48 790 500 966

Instalacja elektryczna w naszych domkach

Jeżeli na działce mamy dostęp do zasilania elektrycznego i odpowiedni przewód został doprowadzony do miejsca montażu domku, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamawiany u nas domek letniskowy wyposażyć od razu w płatną dodatkowo instalację elektryczną. W przypadku domków całorocznych, tego rodzaju instalacja jest już wliczona w cenę wyjściową. Co dokładnie obejmuje ta opcja?

Opcja dodatkowa: "instalacja elektryczna" obejmuje instalację elektryczną w środku budynku o napięciu 230 v.

 

W jej skład wchodzi:

1. Skrzynka bezpiecznikowa

2. Podłączenie przewodu doprowadzającego prąd do skrzynki bezpiecznikowej (o ile jest już doprowadzony do miejsca budowy domku oraz wyprowadzony powyżej poziomu fundamentu w odpowiedniej długości. W przypadku braku przyłącza energii elektrycznej na zewnątrz domku montowana jest dodatkowa skrzynka do której można w późniejszym czasie zrobić przyłącze.

3. Rozprowadzenie przewodów instalacji elektrycznej o przekroju 1,5mm oraz 2,5 mm (trójżyłowych) po całym domku do wybranych przez inwestora miejsc na ścianie i suficie, łącznie z białym montażem czyli gniazdka i włączniki.

4. W przypadku zakupu opcji  dodatkowej "instalacja elektryczna" oraz "wykończenie wewnątrz boazerią" instalacja elektryczna jest schowana w ścianie pod warstwą boazerii i w odpowiednich miejscach wyznaczonych przez klienta na ścianie widoczne są gniazdka i kontakty. Jeśli nie była zamówiona opcja obicia boazerią ścian, instalacja elektryczna (przewody, kostki itp) jest widoczna.

5. Każdy model domku ma swoją ustaloną odgórnie cenę instalacji elektrycznej oraz ilość punktów  tej instalacji (od 15 do 25 ).

Domki małe 3 300 zł - 15 punktów

Domki średnie 3 800 zł - 20 punktów

Domki duże 4 300 zł - 25 punktów

W przypadku większej ilości potrzebnych Państwu punktów opłatę dodatkową, trzeba ustalić indywidualnie na miejscu z podwykonawcą

 

Instalacja elektryczna nie obejmuje:

1. Wykonania przyłącza do domku w postaci np robót ziemnych. (patrz punkt 2. powyżej)

2. Wykonania instalacji pod punkty zasilania trójfazowego (nasz podwykonawca awaryjnie zabiera na montaż potrzebne do tego materiały, natomiast szczegóły oraz opłatę dodatkową trzeba ustalić z nim na miejscu)

3. Wykonania w domku instalacji przewodów antenowych, internetowych i innych (nasz podwykonawca awaryjnie zabiera na montaż potrzebne do tego materiały, natomiast szczegóły oraz opłatę dodatkową trzeba ustalić z nim na miejscu)

4. Wykonania przyłącza do domku w postaci robót napowietrznych (np od słupa do uchwytu na ścianie domku)

5. Montażu anten TV SAT, dekoderów i lamp zewnętrznych

Data dodania: 18 października 2018