Jak działamy? - Część I: Jak złożyć zamówienie?

Łukasz, konsultant handlowy

+48 790 500 966

Poradnik

Jak działamy? - Część I: Jak złożyć zamówienie?

W głowie wykiełkował pomysł – domek letniskowy. Przytulna, drewniana chatka, w której będzie można odpocząć od zgiełku miasta i problemów dnia codziennego. Padł już nawet wybór – jeden z wielu modeli konstrukcji tego rodzaju proponowanych przez firmę Drewnolandia. Jak wygląda jednak proces realizacji, kwestie związane ze zgłoszeniem, ile czasu trwa cała budowa? Na te i inne pytanie odpowiemy w czteroczęściowym cyklu, który przekrojowo przeprowadzi Cię przez cały proces realizacji – od złożenia zamówienia aż do pierwszego przekręcenia klucza w drzwiach!

Pierwszy kontakt

Wszystko zaczyna się od wyceny. Cenę samego domku oraz ewentualnych opcji dodatkowych, o które poszerzyć możesz podstawową wersję, już najprawdopodobniej znasz – niczego nie ukrywamy przed potencjalnym inwestorem, dlatego komplet cen w wartościach brutto (z wliczonym już podatkiem VAT) widoczny jest na stronie każdego produktu. Czego natomiast na stronie www nie znajdziesz? Kosztu usługi transportu i montażu, który każdorazowo wyliczamy indywidualnie. Nie wiemy, co finalnie będzie przedmiotem zamówienia, dlatego po uprzednim poznaniu Twoich potrzeb, przeprowadzamy odpowiednią kalkulację. Bierzemy pod uwagę liczbę samochodów dostawczych, które wyruszą w podróż, odległość, jaką pokonają w obydwie strony, liczbę pracowników, która będzie brała udział w budowie, wreszcie czas, jaki finalnie pochłonie budowa. Taka wycena daje jednocześnie 7-dniową gwarancję utrzymania proponowanych kosztów, niezależnie od bieżącej sytuacji cen surowca na rynku. Wyceny dokonujemy drogą elektroniczną, a skontaktować się można z nami na wiele sposobów – przez formularz kontaktowy na stronie www, bezpośrednią wiadomość e-mail na adres kontakt@drewnolandia.pl, a również przez serwisy sprzedażowe, na których występuje nasza oferta.

Zobaczyć, a dotknąć to różnica

Obejrzeć zdjęcia i rysunki techniczne to jedno, faktycznie zobaczyć sam domek, sprawdzić jakość wykonania, czy wejść do jego wnętrza, aby poczuć oferowaną przez niego przestrzeń – coś zupełnie innego. Dlatego też bez trudu można odwiedzić nas na ekspozycji głównej w Wancerzowie koło Częstochowy lub w kilku punktach ambasadorskich rozsianych po całej Polsce. U ambasadorów marki Drewnolandia sprawdzić można pojedynczy domek użytkowany na co dzień przez współpracującego z nami ambasadora, na ekspozycji w Wancerzowie z kolei – znacznie szerszy wybór konstrukcji różnych gabarytów. Oprócz tego w trakcie odwiedzin ekspozycji głównej można także uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania techniczne, dokonać wyceny czy korekty zamówienia, a nawet przejść przez cały proces jego złożenia od A do Z.

Jestem zdecydowany! Co dalej?

Jeżeli decyzja zapadła, a wycena sprostała założeniom przygotowanego na ten cel budżetu – możemy działać z finalizacją zamówienia. Przydzielony przy okazji wyceny handlowiec przygotuje dla Ciebie sieciowy protokół techniczny – plik zawierający wszystkie dotychczasowe ustalenia techniczne, włącznie z rysunkiem zamawianej konstrukcji. To moment, kiedy możesz nanieść na projekt indywidualne poprawki – zmienić pozycje drzwi czy okien, wybrać rodzaje wykończenia, zdobień, kolorystykę elewacji, dodatków czy gontu pokrywającego dach. Albo i nawet całkowicie pomieszać układ pomieszczeń, wykonać ich odbicie lustrzane lub zmodyfikować wymiary. Protokół będzie dostępny na tych samych zasadach zarówno dla Ciebie, jak i opiekuna Twojego zamówienia. Możesz więc konsultować z nim wszelkie kwestie na bieżąco, zmieniając zawartość protokołu tak długo, aż uznasz, że w 100% odpowiada on Twoim wymaganiom. Nie obawiaj się też przesadnego skomplikowania tego dokumentu – całość została przygotowana w przystępnej postaci, a w przypadku konkretnych decyzji wypełnienie wszystkich niezbędnych rubryk nie powinno zająć więcej niż kilkanaście minut. Kiedy protokół techniczny zostanie finalnie zatwierdzony przez obie strony, opiekun zamówienia wyznaczy pierwszy wolny termin realizacji.

Umowa i zadatek

Ustalenie dogodnego dla Ciebie terminu budowy wyznacza koniec działań związanych ze złożeniem zamówienia. Pozostaje jedynie podpisanie umowy, która zapewni Ci gwarancję terminowego wykonania umówionych robót, oraz uiszczenie zadatku na poczet zarezerwowanego terminu budowy. Cała reszta zostanie rozbita na trzy części i będzie rozliczona w okolicach terminu montażu – jedna na 60 dni przed rozpoczęciem budowy, druga po przywiezieniu elementów domku na miejsce budowy, a trzecia po zakończeniu prac i odebraniu kluczy do domu z rąk brygadzisty ekipy monterskiej.

No i już, klamka zapadła – marzenie o budowie domku letniskowego właśnie się ziściło. Do czasu przyjazdu ekipy monterskiej wciąż zostało jednak nieco czasu. Jak przygotować się na jej przyjazd? Co zapewnić na działce? O tym przeczytasz w kolejnej części serii “Jak działamy?”.

Data dodania: 1 lutego 2019