Jak wykonać fundament punktowy z betonitów?

Maciej, konsultant handlowy

+48 533 262 731

Poradnik

Jak wykonać fundament punktowy z betonitów?

Co wyróżnia Drewnolandię na tle konkurencji, to bezpłatna usługa wykonywania fundamentu punktowego za pomocą betonowych bloczków, jeżeli w miejscu montażu nie ma przygotowanego innego rodzaju utwardzonego podłoża. Mimo to wiele osób chce przygotować analogiczny fundament we własnym zakresie. Jak poprawnie go wykonać?

Wystarczy łopata i dobre chęci

Generalna zasada jest bardzo prosta. Bloczki należy rozmieścić w obrysie zamówionej konstrukcji oraz pod całą jej powierzchnią w jednometrowych odstępach. Jeżeli istnieją jakiekolwiek wątpliwości, temat warto skonsultować z nami. Przedstawimy poglądowy rysunek techniczny z właściwym rozstawem betonitów. Oczywicie bloczki służą przede wszystkim jako stabilna podwalina pod domek ale ich zadanie polega też na wyrównaniu istniejącego podłoża. Z tego powodu bloczki należy układać w taki sposób by wspólne stworzyły idealny poziom. Niewykluczone, że niektóre trzeba będzie nieco wkopać w ziemię, inne zaś ułożyć jeden na drugim.

Trzymaj poziom!

Przy poziomowaniu  fundamentu warto skorzystać z przeznaczonych do tego celu narzędzi, np. poziomicy wodnej, zwanej potocznie szlauchwagą. Ze względu na swoje niewielką długość, pomiary wykonywane klasyczną poziomicą dostępną w każdym sklepie budowlanym są obarczone błędem. W takim przypadku warto posiłkować się "łatą murarską", czyli odpowiednio długą deską do której przykładana będzie poziomica, a najlepiej - profesjonalnym narzędziem tego typu, występującym pod taką właśnie nazwą. Nieocenione będą też klasyczne rozwiązania, takie jak sznurki wyznaczające ustalony już poziom. Jak finalnie powinien wyglądać taki fundament - wystarczy zerknąć na przykład przygotowany przez Pana Marcina z miejscowości Ostrówek.

Data dodania: 27 października 2016