Jaki domek letniskowy wybrać? 10 najpopularniejszych modeli sezonu 2020

Jaki domek letniskowy wybrać? 10 najpopularniejszych modeli sezonu 2020

Łukasz, konsultant handlowy

+48 790 500 966

Blog

domek-wiktor-top-1

Jako producent domków letniskowych bardzo często spotykamy się z pytaniami rodzaju „jaki domek polecacie?”, „który jest najczęściej wybierany przez klientów?”, „proszę o wskazanie najlepszego modelu na działkę ROD”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, przygotowujemy zestawienie dziesięciu najbardziej popularnych domków rekreacji indywidualnej bieżącego sezonu.

Miejsce 10.

Domek Mikołaj II

Świetne rozwiązanie dla osób, które w domkach letniskowych cenią sobie przede wszystkim wypoczynek wewnątrz domku a nie w jego otoczeniu, bądź takich, które posiadają już na działce innego rodzaju zacienione miejsce, np. altany ogrodowe. Domek Mikołaj II to bowiem bryła zajmująca w przyziemiu 25 metrów kwadratowych, które w całości wykorzystane są na jego wnętrze złożone z dużego salonu, toalety oraz narożnej antresoli.

Zobacz domek Mikołaj II

Miejsce 9.

Domek Mieszko II

Zbliżona gabarytowo do Mikołaja II bryła, pod kątem funkcjonalności stanowiąca jednak jego uzupełnienie. Oprócz dużej liczby pomieszczeń na parterze oraz całkiem sporej antresoli, model Mieszko wyróżnia spośród innych drewnianych domków letnich całkiem duży taras ciągnący się na całej długości budynku oraz częściowo zachodzący również na jego front. To idealne rozwiązanie dla miłośników rodzinnych spotkań i przyjęć na świeżym powietrzu oraz alternatywa dla typowej altanki ogrodowej.

Zobacz domek Mieszko II

Miejsce 8.

Domek Julian

domek letniskowy Julian

Jeden z najstarszych modeli z pełnym poddaszem dostępnych w naszej ofercie. Bryła o proporcjach 5,5m x 6m zapewnia 33 metry kwadratowe parteru podzielonego na salon z aneksem kuchennym i łazienkę a także drugie tyle przestrzeni na poddaszu przedzielonym na dwa niezależne pomieszczenia. Dodatkowo całość uzupełnia dostawiany do ściany bocznej zadaszony taras o powierzchni 12 metrów kwadratowych.

Zobacz domek Julian

Miejsce 7.

Domek Janusz

Janusz domek letniskowy

Domek letniskowy z pełnym poddaszem podzielonym na dwa pokoje, możliwe do zagospodarowania np. na sypialnie bądź pomieszczenia dla dzieci. Model Janusz to również maksymalne wykorzystanie bryły 35 m2 z zupełnym pominięciem tarasu. To dobry pomysł dla osób ceniących sobie możliwie jak największą przestrzeń użytkową wewnątrz domku, bez żadnego ganku zintegrowanego z jego bryłą, podobnie jak w modelu Mikołaj II.

Zobacz domek Janusz

Miejsce 6.

Domek Marcel II

Model stanowiący pod kątem wykonania hybrydę domku drewnianego typu Mieszko II oraz letniskowej altany Mikołaj II. Bryła domku całościowo została poświęcona na jego wnętrze, z kolei taras został dostawiony do jego zewnętrznej części. Jednak w przeciwieństwie do modelu Mieszko, Marcel II posiada taras umiejscowiony na frontowej części domku, co jest dobrą opcją dla osób szukających domku o bardziej podłużnej formie, np. ze względu na uwarunkowania na działce.

Zobacz domek Marcel II

Miejsce 5.

Domek Adam IV

Domek Adam

Choć model pojawił się w naszej ofercie stosunkowo niedawno, bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w połowie aktualnego rankingu popularności. Trudno się jednak dziwić, ponieważ posiada on kilka unikatowych cech wyróżniających go spośród pozostałych. Mowa tutaj o przeszklonym froncie złożonym z trzyskrzydłowych drzwi tarasowych oraz trójkątnej witryny, a także dużym wypuście frontowej części dachu. A co najważniejsze – ze względu na proporcje 5,9m x 5,9m, domek nadaje się do postawienia na zgłoszenie, bez konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę.

Zobacz domek Adam IV

Miejsce 4.

Domek Olaf 6x4 i 7x5

Letniskowy domek Olaf

Klasyczne domki rekreacji indywidualnej do 35 m2 ze zintegrowanymi tarasami we frontowej części oraz pełnymi poddaszami podzielonymi na dwa pomieszczenia. Ze względu na swoją uniwersalną formę są łatwe w aranżacji, a co ważne w przypadku modelu 6x4 – nie przekracza on 5 metrów wysokości łącznej, co pozwala również na budowę na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Zobacz domek Olaf 6x4
Zobacz domek Olaf 7x5

Miejsce 3.

Domek Amadeusz I/II/IV

altanka letniskowa Amadeusz

Przystępna cenowo, szybka w montażu, przyjemna dla oka – taka jest seria domków rekreacyjnych Amadeusz. To klasyczna bryła złożona z funkcjonalnego wnętrza, tarasu oraz antresoli zapewniającej dodatkową przestrzeń na magazynowanie rzeczy na które brakuje miejsca na dole. Domki z tej serii sprawdzają się zarówno na posesjach prywatnych jak i na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Zobacz domek Amadeusz I
Zobacz domek Amadeusz II
Zobacz domek Amadeusz IV

Miejsce 2.

Domek Andrzej/Jędrzej

Rozwiązanie dedykowane przede wszystkim działkom na terenach ROD. Małe domki tego typu idealnie sprawdzają się zarówno jako miejsce wypoczynku jak i magazynek na narzędzia ogrodowe. Dodatkowo wyposażyliśmy je w niewielkie ganki, dodające im nie tylko uroku ale i funkcjonalności. Domki występują w dwóch wariantach – z dachem kopertowym oraz dwuspadowym.

Zobacz domek Andrzej
Zobacz domek Jędrzej

Miejsce 1.

Domek Wiktor I/II/III/IV/8x4

Wiktor - najczęściej wybierany domek letniskowy

Bezapelacyjny zwycięzca rankingu popularności wśród domków letniskowych. I to nie tylko w bieżącym sezonie ale także w każdym poprzednim. Nic jednak dziwnego, domki typu Wiktor to od wielu lat flagowy produkt w naszej produkcji, charakteryzujący się największą funkcjonalnością. W kompaktowej formie udało nam się zmieścić salon, sypialnię, łazienkę i taras, a także dużą narożną antresolę zapewniającą dodatkową przestrzeń do zagospodarowania według własnego uznania.

Zobacz domek Wiktor I
Zobacz domek Wiktor II
Zobacz domek Wiktor III
Zobacz domek Wiktor IV
Zobacz domek Wiktor 8x4

Data dodania: 23 września 2020