Domek kanadyjski całoroczny - cena, najważniejsze cechy

Domek kanadyjski całoroczny – ile kosztuje i jakie są jego właściwości?

Łukasz, konsultant handlowy

+48 790 500 966

Blog

domek kanadyjski całoroczny

Drewniany dom szkieletowy to budynek, który jest bardzo wszechstronny. Jedną z jego funkcji jest rekreacja oraz odpoczynek. Oprócz tego domek kanadyjski całoroczny może służyć jako przytulny kącik do mieszkania. W naszym kraju coraz częściej spotyka się zwolenników budowli o takiej konstrukcji. Jaki jest tego powód? Odpowiadamy.

Czym są domy kanadyjskie?

Domy drewniane są najbardziej popularnymi budynkami w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Stąd właśnie wzięła się ich nazwa. Szkieletowa technologia budownictwa wiedzie prym w Ameryce Północnej. Inwestorzy krajów skandynawskich oraz Niemiec zauważyli potencjał w domach kanadyjskich – dlatego domy z drewna są coraz bardziej zauważalne w krajobrazie tych państw.

Domki w stylu kanadyjskim wyróżniają się tym, że budowane są za pomocą technologii szkieletowej. Oznacza to, że ich konstrukcja składa się z kilku modułów, które zbudowane są z drewna drzew iglastych — takich jak świerki lub cedr kanadyjski. To, co wyróżnia tego rodzaje domów to ich wytrzymałość — szkielet domu jest bardzo trwały dzięki specjalnym zabezpieczeniom.

Domek kanadyjski całoroczny — zalety

Drewniane domy szkieletowe z roku na rok zyskują na popularności na całym świecie, w tym także w Polsce. Nie bez przyczyny, bo można o nich mówić w samych superlatywach. Budowa domu kanadyjskiego bądź kupno gotowego może okazać się jedną z lepszych decyzji. Mają one bardzo dużo zalet, które postaramy się przedstawić w pigułce.

Domy energooszczędne

Domy kanadyjskie należą do konstrukcji, które charakteryzuje duża energooszczędność. Wszystko to dlatego, że ta metoda budowania opiera się na termoizolacji — zimą dom kanadyjski szybko się ogrzewa i utrzymuje ciepło, natomiast latem panuje w nim przyjemny chłód. W domku można zainstalować instalacje elektryczne lub pompę ciepła, która sprawi, że dom będzie zużywał mniej energii. Konstrukcje typu kanadyjskiego to domy energooszczędne, zwłaszcza jeżeli korzysta się z fotowoltaiki. Dla osób, które nie znają się na tym temacie, idealnie się sprawdzi domek całoroczny ocieplony, który zawiera już odpowiednie instalacje.

Przyjazny mikroklimat

Do budowy domów kanadyjskich wykorzystuje się wyłącznie drewno konstrukcyjne klasy C24, a także elementy klejone typu KVH. Do jego ocieplania używa się wełny mineralnej, folii wiatroizolacyjnej oraz paroizolacyjnej, a całość wykańcza drewnianą boazerią. Drewno potrafi regulować poziom wilgotności, a brak tworzyw sztucznych usprawnia ten proces. Odporność na wilgotność to ogromny plus, ponieważ chroni to budynek przed grzybem. Dzięki specjalnemu przekrojowi ścian nie zbiera się na nich pleśń, a w pomieszczeniu nie panuje duchota.

Trwałość

Domy drewniane szkieletowe charakteryzują się nie tylko krótkim czasem montażu ale także żywotnością bez problemu porównywalną z rozwiązaniami murowanymi. Zastosowanie certyfikowanego materiału konstrukcyjnego gwarantuje najwyższą jakość wykonania a także stabilność konstrukcji w kolejnych latach. W przeciwieństwie do drewna sezonowanego, suszone komorowo drewno konstrukcyjne nie zmienia już później swojej objętości, nie wykrzywia się ani nie rozsycha.

Atmosfera oraz kontakt z naturą

To, co wyróżnia domy budowane w systemie kanadyjskim na tle większości domów, to ich niesamowity klimat. Są to konstrukcje, które najczęściej stawiane są na łonie natury. Plusem jest również to, że można go dopasować pod swoje indywidualne potrzeby. Może on być domkiem letniskowym, w którym można wypocząć lub wykorzystać go jako dom mieszkalny.

Czas budowy

Dom szkieletowy dzięki swojej budowie stawiany jest za pomocą modułów (ściana, dach, okna itp.) Sprawia to, że można je zbudować w przeciągu kilku dni Wszystko to dlatego, że nie ma etapów mokrych podczas budowy ani przerw technicznych. Domek całoroczny kanadyjski to idealna opcja dla osób, które nie mogą się doczekać swojego nowego lokum i wolą kupić gotową i wykończoną konstrukcję. W dodatku można w nim wypocząć o każdej porze roku, jeżeli jest ocieplany.

Mała powierzchnia ścian i dobra izolacja akustyczna

W porównaniu z tradycyjnymi, murowanymi domami, domy w konstrukcji szkieletowej mają mniejszą grubość ścian. Dzięki temu kanadyjskie domy z drewna mają większą powierzchnię użytkową. Domy budowane w konstrukcji kanadyjskiej cieszą się również dobrą izolacją akustyczną. Budowa takiego domu drewnianego to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć w nim trochę prywatności.

Drewniane domy szkieletowe — czy mają wady?

Jak widać, dom kanadyjski ma bardzo dużo zalet. A czy można doszukać się jakiejś wady? Według opinii wielu jedyną wadą jest problem ze znalezieniem dobrej ekipy i architekta, którzy zadbają o odpowiedni projekt i wykończenie domu. Może to wynikać z tego, że metoda szkieletowa nie jest spopularyzowana w Polsce. Czasem lepiej więc zainwestować w gotowy domek kanadyjski całoroczny, który wykonany jest przez profesjonalistów. Prawdziwi fachowcy znają się na tej technice, dzięki czemu dom wykonany jest porządnie.

Domek kanadyjski całoroczny — cena

Domek całoroczny kanadyjski można znaleźć w cenie zwykłego, zadbanego mieszkania. Można zakupić go w stanie surowym, z samym szkieletem, co jest kosztem ok. 50 000 tysięcy złotych. Ceny gotowego domku drewnianego o szkieletowej budowie wahają się od 100 do 300 tysięcy złotych. Czy jest to dużo? Jak na domki letniskowe jest to przystępna cena. Wszystko oczywiście zależy od jego metrażu. Domek, który jest ocieplany, nadaje się na cały rok użytkowania — zarówno na wakacje letnie z przyjaciółmi oraz rodziną, jak i zimowe wyjazdy, żeby udać się na narty. W Drewnolandii dbamy o satysfakcję klienta, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

FAQ:

Dlaczego warto zainwestować w domek kanadyjski całoroczny?
Jak widać, taki domek to dobra inwestycja, ze względu na liczne zalety konstrukcji, możliwość korzystania z niego w każdym sezonie, jak i wynajmu. Wielu z nas docenia relaks na łonie natury w spokoju i ciszy. Jest to też świetna opcja, kiedy często wybieramy do odpoczynku domki letniskowe.

Czym charakteryzuje się domek kanadyjski?
Jest to konstrukcja, która zbudowana jest na specjalnym szkielecie. Domek jest całkowicie drewniany, nie ma w nim tworzyw sztucznych. Jest zbudowany z drewna drzew iglastych. Cieszy się popularnością w Ameryce Północnej. Zawiera on w sobie kilka modułów, dzięki czemu jest stawiany o wiele szybciej niż domy murowane.

Domek kanadyjski całoroczny ocieplany — zalety
O domkach kanadyjskich można mówić w samych superlatywach. Nie zbierają wilgoci, są bardzo trwałe i mogą służyć przez lata. W dodatku mają dobrą izolację dźwiękową i są to domy energooszczędne. Wszystkie te cechy przemawiają za tego typu inwestycją.

Data dodania: 17 sierpnia 2022