Domy drewniane z montażem - Koszt montażu domków z drewna!

Ile kosztuje montaż domków drewnianych?

Łukasz, konsultant handlowy

+48 790 500 966

Blog

domy drewniane z montażem

Domki drewniane to konstrukcje, które nie tylko estetycznie wyglądają, lecz także zapewniają domownikom pożądany komfort. Obecnie można wybierać spośród mniejszych wariantów letniskowych, jak i tych większych, całorocznych. Sprawdź, ile kosztuje montaż domków drewnianych oraz dowiedz się, co jeszcze jest wliczane w cenę tego rodzaju konstrukcji.

Domy drewniane z montażem — dlaczego warto na nie postawić?

Konstrukcje wykonywane z naturalnych, ekologicznych surowców zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Wiąże się to bez wątpienia z wieloma ich zaletami. Przede wszystkim, montaż domków drewnianych okazuje się zazwyczaj znacznie tańszy niż budowa wariantów murowanych. Należy przy tym zaznaczyć, że nie sprawia to, że dana konstrukcja jest nietrwała czy nie zapewnia komfortu cieplnego. Wręcz przeciwnie — wykorzystanie odpowiednich materiałów oraz ściany wypełnione izolacją sprawiają, że mieszkanie w domku z drewna nie wiąże się z koniecznością wykonywania częstych napraw czy opłacania wysokich rachunków za ogrzewanie.

Istotną zaletą zakupu domu drewnianego z montażem jest także fakt, że dana konstrukcja może zostać w dowolnej chwili powiększona. Jeśli więc w przyszłości planujesz założenie rodziny lub myślisz o tym, aby stopniowo rozbudowywać swój domek letniskowy, stawiając na wariant z drewna, nie będziesz mieć z tym problemu. Warto także pamiętać o tym, że tego rodzaju konstrukcje tworzą w pokojach odpowiedni mikroklimat, który pomaga w zrelaksowaniu się, co jest szczególnie istotne dla osób stawiających na montaż domków drewnianych sezonowych, doskonałych na letni wypoczynek.

Tak jak zostało już wspomniane, domy drewniane to także wybór ekologiczny, dzięki temu, że wykorzystywane do ich postawienia materiały są odnawialne. Co więcej, za sprawą stosunkowo niewielkiej wagi konstrukcji, wykorzystuje się również mniej surowca do budowy fundamentów. Montaż domków drewnianych to też dobry wybór dla osób, które chcą szybko mieć swoje wymarzone lokum, nawet jeśli zbliża się zima, ponieważ tego rodzaju konstrukcje mogą być stawiane przez cały rok, nawet w przypadku wystąpienia ujemnych temperatur.

Montaż domków drewnianych — od czego zależy cena?

Ceny montażu domków drewnianych różnią się od siebie w zależności od kilku czynników. Wpływ na koszt postawienia konstrukcji mają:

  • jej wielkość,
  • liczba pięter,
  • czas potrzebny na jej postawienie,
  • osoby odpowiedzialne za wykonanie montażu.

Im większy rozmiar wymarzonego lokum, tym połączenie wszystkich jego części zajmuje więcej czasu, a co za tym idzie — powoduje zazwyczaj wzrost ceny za montaż. Koszt tego rodzaju inwestycji zależy też od tego, kto zostanie zatrudniony do wykonania tej czynności. Stawiając na fachowców, trzeba zazwyczaj zapłacić więcej. Warto jednak przy tym zaznaczyć, że osoby bez doświadczenia lub te nieposiadające odpowiedniej wiedzy, mogą nie zagwarantować trwałości danej konstrukcji.

W przypadku zamówienia domku drewnianego z montażem w Drewnolandii możesz mieć pewność, że jego postawieniem zajmą się doświadczeni specjaliści. Ponadto inwestując w tego rodzaju konstrukcję, dobrze także pamiętać o tym, że poszczególne jej części muszą zostać dostarczone na daną posesję. W związku z tym należy przygotować się też na koszty związane z tym, gdzie powinny zostać przewiezione elementy wybranej konstrukcji oraz jakie mają one rozmiary i ile ich jest.

Jak przygotować się do montażu domku drewnianego?

Chcąc rozpocząć montaż domku drewnianego, należy przede wszystkim upewnić się, że zostały dopełnione wszelkie formalności związane z budową danego lokum. Jeżeli wielkość konstrukcji nie przekracza 35 m², należy jedynie zgłosić chęć jej montażu w Starostwie Powiatowym. W przypadku wyboru większego domu drewnianego trzeba zyskać zgodę na jego postawienie. Ważne jest także to, aby teren, na którym ma stanąć dana konstrukcja, został do tego odpowiednio przygotowany. Fachowcom należy też zapewnić dostęp do prądu.

Posesja powinna zostać oczyszczona, a ziemia na niej — wyrównana. Trzeba także sprawdzić, czy teren jest stabilny, ponieważ w innym przypadku odpowiedni montaż domku drewnianego może okazać się niewykonalny. Co więcej, aby ekipa mogła dotrzeć wraz z elementami konstrukcji na daną posesję, należy sprawdzić, czy dostępny jest przejazd o szerokości, pozwalającej na przejazd busa dostawczego. W innym przypadku konieczne może okazać się zatrudnienie osób, które pomagają w przenoszeniu poszczególnych części do montażu domku drewnianego ze względu na wagę oraz nieregularne kształty elementów.

Jak przebiega montaż domku drewnianego?

Montaż domku drewnianego zaczyna się od rozłożenia, a później — zespolenia ze sobą poszczególnych części podłóg. Po zakończeniu tej czynności fachowcy przejdą do stawiania wszystkich ścian krok po kroku. Później, jeśli w projekcie zostało uwzględnione poddasze, specjaliści zajmują się jego stworzeniem, a na koniec — robią dach. W tym samym czasie inne osoby zakładają okna, drzwi oraz montują schody, jeśli te mają być umieszczone w domu.

Warto przy tym zaznaczyć, że nie ma konieczności, aby właściciel posesji przez cały proces montażu domu drewnianego towarzyszył ekipie. Jeśli zadanie to zleci się fachowcom, wskazując im na początku, gdzie dokładnie ma stanąć konstrukcja oraz jakie ma się oczekiwania względem budowy, są oni w stanie poradzić sobie z budową danego lokum samodzielnie tak, aby właściciel mógł już tylko cieszyć się efektem.

Co oprócz montażu wlicza się w cenę drewnianych domków?

Planując inwestycję w domek drewniany z montażem, trzeba też pamiętać o tym, że samo postawienie danej konstrukcji to nie jedyny koszt, z jakim należy się liczyć. Cena tego rodzaju konstrukcji zależy w dużej mierze również od materiałów, które są wykorzystywane do jego zbudowania. W tym przypadku nie warto jednak oszczędzać — odpowiedniej klasy materiał to bowiem gwarancja trwałości danego domku.

Kluczowa jest również wielkość danej konstrukcji oraz liczba jej pięter. Koszt tego rodzaju lokum zależy też od tego, na jaką odległość mają być transportowane poszczególne materiały. Istotne jest też to, które instalacje mają zostać zamontowane wewnątrz niego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że domek drewniany to inwestycja na lata.

FAQ:

Od czego zależy cena za montaż domku drewnianego?

Na koszt montażu domku drewnianego ma wpływ jego rozmiar, liczba pięter, a także czas, jak jest potrzebny na postawienie danej konstrukcji i to, czy do wykonania tej czynności zostaną zatrudnieni fachowcy.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż domku drewnianego?

Domki drewniane to konstrukcje, które doskonale wyglądają, a przy tym, zapewniają domownikom komfort, tworząc wewnątrz odpowiedni mikroklimat, sprzyjający wypoczynkowi i wyciszeniu.

Z jakimi kosztami oprócz montażu wiąże się budowa domów drewnianych?

To, ile trzeba zapłacić za wymarzone lokum, zależy również m.in. od wykorzystanych do jego zrobienia materiałów, jego rozmiarów, układu pomieszczeń, a także od tego, czy mają zostać w nim założone dodatkowe instalacje.

Data dodania: 17 sierpnia 2021