domy z drewna

Zalety domów z drewna

Maciej, konsultant handlowy

+48 533 262 731

Blog

Zalety domów z drewna

Jeśli zastanawiasz się w jakiej technologii wybudować swój wymarzony dom, to w tym wpisie postaramy się przedstawić najważniejsze zalety  domów drewnianych wykonanych metodą szkieletową. 

Zalety domu z drewna

Technologia budowy domów z drewna nie jest jeszcze w naszym kraju tak popularna, jak w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych czy krajach skandynawskich. Ale liczba osób, które cieszą się mieszkaniem w pachnącym drewnem, tanim, przytulnym i ekologicznym domu rośnie z roku na rok. I całe szczęście, bo domy drewniane mają mnóstwo zalet.

 Szybkie i ekonomiczne rozwiązanie

Koszty budowy lekkiego drewnianego domu w konstrukcji szkieletowej są nieporównywalnie niższe od domu murowanego. A przy tym czas budowy jest znacznie krótszy. Dom składany na placu budowy może być gotowy w ciągu trzech miesięcy, a przywożony na plac budowy w pełnej prefabrykacji – w ciągu zaledwie kilku dni.

 Jeśli Twoje zasoby czasowe i pieniężne są w jakimś stopniu ograniczone – skontaktuj się z nami. Wycenimy Twoje marzenia szybko i sprawnie. I tak samo szybko i sprawnie wcielimy je w życie.

 Dom może się powiększać razem z Twoją rodziną

Przy niskich kosztach oraz szybkim czasie powstawania, budowa domu za pieniądze uzyskane ze sprzedaży mieszkania wydaje się całkiem realnym rozwiązaniem. A ponieważ domy szkieletowe można łatwo rozbudowywać – dom może rosnąć razem z powiększającą się rodziną. Możesz więc pozwolić sobie na luksus rozwiązań odpowiednich na dany moment – bez planowania kilka lat do przodu.

 Zima nie opóźnia Twojej przeprowadzki

Ogromną zaletą domów drewnianych jest to, iż można je stawiać przez cały rok – również zimą. Poza wykonaniem fundamentów, budowa domu drewnianego nie wymaga żadnych prac mokrych (jak betonowanie, murowanie), które można prowadzić jedynie w dodatniej temperaturze. Kiedy inni wciąż jeszcze czekają na nadejście wiosny, Ty już szykujesz się do przeprowadzki.

 Oddychasz pełną piersią w relaksującym otoczeniu

Jakość powietrza w domku z drewna oraz jego mikroklimat to kolejna zaleta. Różnicę między technologią murowaną a drewnianą można odczuć już po jednej nocy.

 Drewno to wspaniały materiał budowlany, który nie wymaga skomplikowanych wykończeń bo wspaniale prezentuje się sam. Przebywanie w otoczeniu drewna pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie – tak samo jak przebywanie w otoczeniu natury.

 Mikroklimat drewnianego domku pomaga sie zrelaksować, spać głęboko i oddychać pełną piersią.

 Dbasz o środowisko

Drewniane domy są bardziej ekologiczne niż domy murowane. Już sam materiał jest surowcem naturalnym i odzyskiwalnym. Do tego domy szkieletowe są lżejsze, dzięki czemu ich fundamenty wymagają mniej surowca. Tańszy jest również transport materiałów na budowę.

 Ilość drewna potrzebna do wykonania więźby dachowej w tradycyjnym murowanym domu jest tylko odrobinę mniejsza od ilości tego surowca, która jest potrzebna do wykonania CAŁEGO domu w technologii szkieletowej. Prostota i ekologiczność tego rozwiązania po prostu nie mają sobie równych.

 Demontujemy mity

Nie jest prawdą, że domki letniskowe i całoroczne drewniane są nietrwałe, chłoną wilgoć i gniją. Obecna technologia obróbki drewna oraz budowy sprawiają, że trwałość domu drewnianego jest taka sama jak murowanego. A przy tym domy te są łatwe do ogrzewania i wietrzą się  znacznie szybciej niż budynki murowane, w których wilgoć może być prawdziwą zmorą.

 Domy drewniane zapewniają dobrą ochronę cieplną. Ich ściany zewnętrzne i dach na całej powierzchni wyłożone są folią paroizolacyjną, a ściany wypełnione izolacją, która znacznie obniża koszty ogrzewania. A przy tym ściany są na tyle cienkie, że powierzchnia użytkowa domów szkieletowych jest średnio o 10% większa niż domów murowanych.

 Jeśli masz jeszcze jakieś pytania – napisz do nas albo zadzwoń. Z przyjemnością na nie odpowiemy.

Data dodania: 8 października 2014