Ile kosztują gotowe, drewniane domki całoroczne? Sprawdź cenę!

Ile kosztują gotowe domki całoroczne?

Maciej, konsultant handlowy

+48 533 262 731

Blog

Gotowe domki letniskowe cena

Szkieletowe domki całoroczne to atrakcyjna alternatywa dla konstrukcji murowanych, głównie ze względu na krótki czas budowy i niepowtarzalny klimat drewnianych wnętrz. Coraz więcej osób zastanawia się więc, jaki przedział cenowy obejmuje gotowe domy całoroczne. Ile kosztują małe konstrukcje dla czterech osób, a ile wyposażone w duże poddasze gotowe domy całoroczne? Cena może być bardzo różna.

Domy drewniane całoroczne - czym się charakteryzują?

Całoroczny charakter gotowych domków drewnianych nie oznacza, że polecane są tylko osobom, które chcą zmienić swoje stałe miejsce zamieszkania i przenieść z bloku na urokliwą działkę pod miastem. Ten typ budownictwa jest doceniany przez wszystkich, którzy chcą korzystać ze swojego drewnianego domku o każdej porze roku. Jeśli chcemy komfortowo spędzać w nim czas również jesienią i zimą, niezbędne będzie dostosowanie domku do funkcji wielosezonowej. W praktyce oznacza to, że gotowe domki całoroczne posiadają:

 • izolację termiczną, czyli ocieplenie (najczęściej wełną mineralną) podłogi, ścian oraz dachu;
 • dwuszybowe okna komorowe PCV, które zapewniają całkowitą szczelność dzięki dwóm szybom z komorą międzyszybową wypełnioną gazem oraz uszczelkami wokół skrzydeł okien;
 • ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane ze stali, które oprócz tego, że zapewniają odpowiednią temperaturę (dzięki wypełnieniu materiałem izolacyjnym i wzbogaceniu o gumowe uszczelki), są też antywłamaniowe;
 • instalacje - elektryczną, hydrauliczną i grzewczą.

Mały gotowy dom drewniany całoroczny - cena

W kategorii mniejszych gotowych domów drewnianych całorocznych przedstawiamy konstrukcje poniżej 35 m2, które zamiast poddasza mają funkcjonalną antresolę. Dzięki temu mimo niższej ceny domek ma dodatkową powierzchnię, która może służyć np. jako miejsce do spania lub po prostu osobny pokój. Ogromną zaletą modeli, które nie posiadają użytkowego poddasza, tylko modną antresolę, jest uproszczona procedura budowy na zgłoszenie, która wiąże się z niższymi kosztami całej inwestycji. Niestety nie można tego powiedzieć o domkach z poddaszem.

Wyróżniliśmy trzy niewielkie i bardzo przytulne gotowe domki z serii CRA, które można nabyć w atrakcyjnej cenie:

1. Model CRA1

Najmniejsze gotowe domy drewniane całoroczne z oferty Drewnolandii mają 25 m2, co powala na swobodne spędzanie czasu czterem osobom, niezależnie od pogody. Na parterze znajduje się  salonik z aneksem kuchennym, łazienka z toaletą oraz osobny pokój, który można zaadoptować jako sypialnię bądź pomieszczenie dla dzieci. Nieco wyżej znajduje się natomiast rozległa antresola, która zajmuje większość dostępnej powierzchni. Cena model CRA1 obejmuje m.in.:

 • transport i montaż domku w dowolnym miejscu w Polsce,
 • przystosowanie domku do całorocznego zamieszkiwania - izolacja termiczna, okna PCV, stalowe drzwi,
 • rynny i rurki spustowe,
 • aż 20 punktów elektrycznych,
 • instalację hydrauliczną,
 • dwukrotną impregnację,
 • prewencyjny system zabezpieczenia.


2. Model CRA2

Co zatem różni je od poprzedniej propozycji? Są przystosowane dla 2-4 osób, ale domy CRA2 nie mają osobnej sypialni na parterze. Rekompensuje to jednak duży, wielofunkcyjny salon z aneksem kuchennym, idealny na uroczystości i imprezy, ale także do prywatnego wypoczynku. Wiele osób najlepiej czuje się właśnie w takich przestronnych pomieszczeniach, a zwłaszcza, gdy ich przeznaczeniem ma być relaks. Większa jest także antresola, która oprócz sypialni może grać rolę pokoju dziecięcego

3. Model CRA3

Mimo niewiele wyższej ceny możliwości domku całorocznego CRA3 są o wiele większe od mniejszych modeli. Powierzchnia 32 m2 pozwala na ulokowanie nawet do 6 osób, dlatego właśnie drewniane domy całoroczne tak świetnie nadają się do organizowania rodzinnych uroczystości czy wypadów z przyjaciółmi. I nie chodzi tu tylko o wakacyjnego grilla - jeśli domek jest wielosezonowy, bez problemu można spędzić w nim czas w Sylwestra czy nawet zorganizować Wigilię. Parter wersji CRA3 to aż dwa osobne pokoje, salon z aneksem kuchennym, łazienka i oczywiście taras. Z kolei antresola to niewielkie, klimatyczne pomieszczenie, idealne na chwilę prywatności.

Większe domki są szczególnie często wybierane przez rodziny z małymi dziećmi. Dzięki większej liczbie pomieszczeń na parterze maluchy nie muszą ryzykować upadkiem z drabinki, żeby dostać się do swojego pokoju. 

Gotowe domki całoroczne - koszt modeli z poddaszem

Użytkowe poddasze to znaczna różnica w powierzchni domu. Wielkość pokoi na piętrze może wówczas niemal dorównywać powierzchni parteru. Dla wielu osób będzie to idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy szukamy domów drewnianych, które swobodnie pomieszczą więcej niż cztery osoby, zapewniając przy tym przestronny, klimatyczny salon do wspólnego spędzania czasu.

Wyróżniliśmy trzy modele z serii CRP, które znajdują się w różnych przedziałach cenowych, a jednocześnie różnią się wielkościami i udogodnieniami.

1. Model CRP1

Atutem, którego nie mają mniejsze domy drewniane całoroczne, jest taras. Tak naprawdę dla wielu osób jest to ulubione „pomieszczenie”, ponieważ umożliwia najbliższy kontakt z naturą. Jemy tam posiłki, rozmawiamy, relaksujemy się - taras po prostu musi być duży. W modelu CRP1 ma aż 10 m2, co nie odbija się jednak na rozmiarach wewnętrznych pomieszczeń. Na parterze mamy do dyspozycji ogromny salon z aneksem, który zajmuje praktycznie całą wolną przestrzeń oprócz łazienki. Z kolei na urokliwym poddaszu są dwa pokoje, które można zaadaptować na dowolną funkcję. Dzięki zastosowaniu ścianki kolankowej można się na nim swobodnie poruszać i dowolnie je umeblować. Większe domy z drewna to też większa instalacja elektryczna - cena obejmuje aż 25 punktów elektrycznych. 

2. Model CRP7

Propozycja dla miłośników otwartych, imponujących przestrzeni - domy drewniane całoroczne CRP7 mają bardzo duży i zadaszony taras (aż 18 m2) i dodatkowo balkon na piętrze. Unikalnym atutem są jednak przeszklone ściany, dzięki którym salon zyskuje niepowtarzalny klimat i wydaje się jeszcze większy. Domek ma 33 m2, które obejmują salon z aneksem i łazienkę na parterze oraz dwa osobne pokoje na poddaszu i długi balkon - przeznaczyliśmy całość dla 6 osób. Domek ma wszystko, co można sobie wymarzyć na działce za miastem. 

3. Model CRP8

Te domy drewniane całoroczne wyróżniają się na tle wszystkich innych modeli przedstawionych w artykule. Imponująca jest przede wszystkim ich wielkość - aż 55 m2 - dzięki której mogliśmy go wyposażyć w dwa tarasy - na parterze i poddaszu. Pierwszy poziom to przestrzeń wspólna - ogromny, obejmujący całe dostępne miejsce salon z aneksem kuchennym i łazienką obok. Po wejściu na poddasze z obu stron mamy pokoje, w których swobodnie zmieszczą się po dwa-trzy łóżka i meble. Z jednego z nich wychodzimy na kolejny przestronny taras. Domy drewniane całoroczne z wyższej półki cenowej  posiadają wszystkie udogodnienia zaprezentowane we wcześniej wymienionych modelach, a dodatkowo są jedyne w swoim rodzaju, jeśli chodzi o ich wielkość. Ciężko nie skusić się zamianie dotychczasowego mieszkania na takie miejsce.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą domków całorocznych i domków letniskowych, a także pozostałych konstrukcji z drewna.

FAQ:

Ile kosztują gotowe drewniane domy całoroczne?

Najwięcej zależy od tego, jaką wielkość będą miały gotowe domy całoroczne. Cena może być bardzo różna, dlatego najlepiej samemu poszukać wymarzonego modelu i wtedy weryfikować koszty.

Ile kosztują małe całoroczne domy drewniane?

Domy z drewna poniżej 35 m2 można nabyć już od 100 000 zł. Mimo swych niewielkich rozmiarów niektóre mogą swobodnie pomieścić nawet do 6 osób, ponieważ posiadają funkcjonalną antresolę.


Data dodania: 22 czerwca 2021