Jak zabezpieczyć domek letniskowy przed włamaniem? | Drewnolandia

Jak zabezpieczyć domek letniskowy przed włamaniem?

Maciej, konsultant handlowy

+48 533 262 731

Blog

jak zabezpieczyć domek letniskowy przed włamaniem

Domki letniskowe zazwyczaj są stawiane w ustronnych miejscach. Odwiedza się je z reguły latem lub w weekendy czy święta, co sprawia, że nierzadko są obiektem zainteresowania włamywaczy. Właściciele tego rodzaju konstrukcji powinni zadbać o ich odpowiednią ochronę. Jak zabezpieczyć domek letniskowy przed włamaniem?

Alarm do domku letniskowego – sposób na zabezpieczenie kosztownych rzeczy

W domku letniskowym spędza się zazwyczaj ciepłe, letnie miesiące. Przez pozostałe dni w roku pozostaje on pusty. Jednak po skończonym sezonie nie zabiera się ze sobą wszystkich rzeczy. Na miejscu może zostać sprzęt RTV i AGD, a także meble oraz inne wartościowe przedmioty. Aby nie denerwować się, że podczas nieobecności dojdzie do włamania, warto pomyśleć nad sposobami na skuteczną ochronę określonego obiektu.

Dobry sposób na zabezpieczenie obiektu to alarm do domku letniskowego. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tego rodzaju urządzeń dostosowanych do odmiennych budynków oraz potrzeb właścicieli. Najprostsze z nich w razie wtargnięcia kogoś do obiektu wysyłają o tym informację SMS na numer telefonu podany przez właściciela. 

W przypadku większego domku letniskowego dobrze sprawdzi się rozbudowany system alarmowy z wieloma czujnikami ruchu. Wiele osób zauważa też plusy zamontowania fotopułapki, która może do wiadomości o nieproszonym gościu dołączyć jego zdjęcie, a tym samym, złapać go na gorącym uczynku.

Tego rodzaju rozwiązania sprawiają również, że o włamaniu w krótkim czasie może dowiedzieć się agencja ochrony, która pomoże w schwytaniu potencjalnego złodzieja. Warto podkreślić, że nierzadko włamywacze po tym, gdy zauważą monitoring wizyjny na terenie działki, rezygnują z jej odwiedzenia. Dlatego wielu właścicieli obiektów letniskowych decyduje się na ich zabezpieczenie za pomocą atrap kamer. Warto pamiętać, że taka atrapa kamery oraz tabliczka ostrzegająca o “obiekcie monitorowanym” znajduje się na wyposażeniu każdego domku letniskowego z oferty Drewnolandii.

Część systemów alarmowych po wtargnięciu nieproszonych gości na daną posesję uruchamia sygnały dźwiękowe lub świetlne, które także doskonale sprawdzają się w roli odstraszaczy, a przy tym informują sąsiadów, że dany obiekt mógł paść ofiarą włamywaczy.

Alarm do domku letniskowego – jak wybrać najlepszy?

Jaki alarm do domku letniskowego wybrać? Wszystko zależy od tego, ile cennych przedmiotów jest w obiekcie oraz który z dostępnych sposobów na zabezpieczenie posesji wydaje się rodzinie najskuteczniejszy. W razie wątpliwości dobrze zapytać o radę osoby odpowiedzialne za zabezpieczanie posesji lub osób pracujących w ochronie tego typu obiektów. Pozwoli to na znalezienie najlepszego rozwiązania dopasowanego do konkretnego domku letniskowego.

Antywłamaniowe drzwi i okna domku letniskowego – dlaczego dobrze w nie zainwestować?

Nad odpowiedzią na pytanie, jak zabezpieczyć domek letniskowy przed włamaniem, warto zastanowić się jeszcze przed rozpoczęciem budowy danego obiektu. Aby ochronić go przed nieproszonymi gośćmi, dobrze zainwestować w drzwi antywłamaniowe. Wykonane z trwałego materiału będą odporne na sforsowanie, a tym samym zabezpieczą przed dostaniem się złodziei do wnętrza domku.

Tego rodzaju elementy oferujemy jako alternatywę dla klasycznych drzwi drewnianych. Ich dodatkową zaletą są właściwości termoizolacyjne, doceniane przede wszystkim przez osoby chcące odwiedzać swój domek letniskowy również jesienią czy zimą. Trzeba też wybrać właściwy zamek, który nie będzie łatwy do sforsowania. Warto o tym pamiętać, ponieważ częstą praktyką włamywaczy jest właśnie zniszczenie tej części wejścia.

Żeby skutecznie ochronić domek letniskowy przed złodziejami, konieczne jest zadbanie nie tylko o odpowiednie drzwi wejściowe, lecz także inwestycja w solidne okna PCV, których nie będą w stanie od razu zniszczyć włamywacze. Dodatkowo można je zabezpieczyć zewnętrznymi roletami antywłamaniowymi. Dzięki nim zapewnimy sobie też komfortową temperaturę w obiekcie oraz zastosować. Nierzadko stosuje się je zamiast zasłon, które nie wpuszczają o poranku promieni słonecznych do pomieszczenia. Wszystkie domki letniskowe posiadają także w standardzie okiennice, które również mogą stanowić pewnego rodzaju zabezpieczenie dla okien, a także ukryją jego wnętrze przed wzrokiem nieproszonych osób.

Właściwe zabezpieczenie posesji – płot, furtka i brama wjazdowa

Wskazując zabezpieczenia bierne, warto także wspomnieć o właściwej ochronie wejścia na teren działki. To również może zmniejszyć ryzyko włamań podczas naszej nieobecności. Jeżeli chce się mieć pewność, że nikt nie przejdzie przez ogrodzenie, dobrze postawić na wysoki wariant, którego poszczególne słupki nie są zbytnio od siebie oddalone. Obecnie można również znaleźć projekty, w których górne części płotu są zakończone w taki sposób, aby utrudnić przeskoczenie go.

Podobnie jak w przypadku drzwi, furtka oraz brama powinny być wyposażone w solidne zamknięcia, które nie będą łatwe do zniszczenia dla włamywaczy. Choć tego rodzaju zabezpieczenia prawdopodobnie nie zatrzymają wszystkich nieproszonych gości, zdecydowanie zwiększą bezpieczeństwo i zminimalizują prawdopodobieństwo włamania.

Ubezpieczenie domku letniskowego – czy warto się na nie zdecydować?

Osoby, które obawiają się, że ich domek letniskowy zostanie okradziony, mogą postawić również na zabezpieczenie finansowe, jakim jest zawarcie polisy ubezpieczeniowej. Dzięki niemu zyskuje się szansę na odzyskanie części pieniędzy w momencie, gdy wszystkie zabezpieczenia mechaniczne oraz inne stosowane sposoby na ochronę przed złodziejami nie przyniosą oczekiwanych efektów i w naszym domku pojawią się nieproszeni goście, którzy zabiorą z niego cenne przedmioty. Ubezpieczenie warto rozpatrzyć również pod kątem ochrony nieruchomości przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Zniszczenie domku wywołane przez wichury czy podtopienia są bardzo kosztowne.

Jak jeszcze zadbać o ochronę domków letniskowych przed włamaniem?

Niezależnie od tego, gdzie planuje się postawienie swojego domku letniskowego, wszędzie może on być narażony na włamanie. Na terenie ogródków działkowych nierzadko przebywają osoby bezdomne czy złodzieje szukający łatwych łupów. Z kolei obiekty w nieco odludnych miejscach często stają się głównym zainteresowaniem włamywaczy, którzy liczą na znalezienie wartościowych przedmiotów.

Zabezpieczenie domku letniskowego zazwyczaj dopasowuje się do swoich możliwości finansowych. Nie każdy inwestuje w profesjonalny alarm, który wysyła powiadomienie w formie wiadomości MMS w momencie, gdy złodziej wejdzie na działkę. Jeśli obiekt znajduje się w sąsiedztwie innych domków, warto skorzystać z pomocy sąsiadów, którzy być może pozostaną w danym miejscu nieco dłużej. Pamiętajmy również, aby pod żadnym pozorem klucze nie zostawały w łatwo dostępnych miejscach, np. w doniczce czy pod wycieraczką, ponieważ to grozi kradzieżą. Część rzeczy można również zabrać ze sobą, wracając z urlopu.

FAQ:

Czy warto założyć alarm w domku letniskowym?

Alarm w domku letniskowym to doskonały wybór dla osób, które obawiają się, że obiekt może ulec włamaniu.

Na jakie elementy domku letniskowego trzeba zwrócić uwagę, aby czuć się w nim bezpiecznie?

Przed wtargnięciem do domku nieproszonych gości chronią solidne drzwi antywłamaniowe, a także okna wyposażone w specjalne rolety, które stanowią dla nich dodatkową ochronę.

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie domku letniskowego?

Jeśli w domku letniskowym znajdują się cenne przedmioty, warto go ubezpieczyć, aby straty finansowe w sprawie ewentualnego włamania nie były tak wysokie.

Data dodania: 17 maja 2022