Czy domy i drewniane konstrukcje trzeba zabezpieczać?

Łukasz, konsultant handlowy

+48 790 500 966

Blog

Czy domy i drewniane konstrukcje trzeba zabezpieczać?

Często nasi klienci pytają czy trzeba nasze konstrukcje jeszcze w jakiś dodatkowy sposób zabezpieczać, w poniższym wpisie postaramy się wyjaśnić to zagadnienie. 

Czy domy i drewniane konstrukcje trzeba zabezpieczać?

 Drewno to naturalny materiał, który kojarzy się z ciepłem, przytulnością i bezpieczeństwem. Coraz częściej stanowi budulec domków letniskowych oraz domów mieszkalnych w konstrukcji szkieletowej. Drewniany dom wykonany w odpowiedniej technice może zachwycać swoją urodą przez długie lata.

 Drewno wnosi do otoczenia piękno i naturalną szlachetność. A do tego wspaniale komponuje się z krajobrazem. Więcej na ten temat znajdziesz we wpisie: Zalety domu z drewna.

 W Drewnolandii wszystkie konstrukcje wykonujemy na bazie drewna suszonego komorowo.

 Więcej o tej technologii przeczytasz we wpisie: Na czym polega suszenie komorowe?

 Do niedawna najpopularniejszą techniką suszenia drewna było sezonowanie. Sezonowane drewno wymaga zabezpieczeń przed rozwojem szkodników i grzybów, w postaci impregnatów i innych środków chemicznych.

 Technologia komorowego suszenia eliminuje wszelkie szkodniki i grzyby z wnętrza drewna.

 Czy zatem wyroby z drewna komorowego trzeba dodatkowo zabezpieczać?

 Drewno, które nie ma kontaktu z warunkami atmosferycznymi, nie potrzebuje dodatkowych działań zabezpieczających. Zatem drewniane szkielety domków kanadyjskich nie wymagają impregnacji.

 W Drewnolandii do budowy domków kanadyjskich używamy drewna suszonego komorowo i czterostronnie struganego, które jest naturalnym i zdrowym materiałem o bardzo dużej odporności. Nie ma potrzeby stosowania żadnych chemicznych zabezpieczeń.

 W przypadku konstrukcji takich jak altany ogrodowe, drewutnie, wiaty samochodowe, domki letniskowe, w których drewno jest wystawione na działanie warunków atmosferycznych oraz kurzu i brudu, polecamy impregnację – bezbarwną lub o barwie zbliżonej do naturalnej albo kolorową, w zależności od preferencji i otoczenia. Takie zabezpieczenie chroni przed wilgocią oraz brudem i kurzem.

 W trakcie wykonywania zlecenia, nasi specjaliści doradzą odpowiedni preparat – najlepiej dostowany do potrzeb i wymagań konkretnej konstrukcji oraz poinformują, jak go stosować.

Data dodania: 4 stycznia 2015