Drewniany domek – sposób na udane dzieciństwo

Maciej, konsultant handlowy

+48 533 262 731

Blog

Drewniany domek – sposób na udane dzieciństwo

Dzieci uwielbiają mieć swoje małe tajemnice, kryjówki, miejsca, do których dorośli nie mają wstępu. Nie ma w tym nic dziwnego – dzięki temu pobudzają swoją wyobraźnię, przeżywają ekscytujące momenty i po prostu są szczęśliwe. Jako dorośli możemy pomóc w spełnianiu dziecięcych marzeń, a tym samym zapewnić im niezapomniane dzieciństwo. Drewniany domek dla dzieci może być wspaniałą kryjówką i miejscem zabaw przez długie lata!

Czym są domki drewniane dla dzieci?

Domek dla dzieci z drewna to miniaturowa wersja prawdziwego domu, z odwzorowaniem wszystkich typowych elementów – okien, dachu, drzwi, schodków i tak dalej. Bez problemu można go zamontować w przydomowym ogródku. Jego kształt, wykończenie, a także niekiedy występujące dodatkowe atrakcje (na przykład zjeżdżalnia!), dostarczą najmłodszym niezwykłych wrażeń. Drewniany domek stanowi niesamowitą przestrzeń do rozmaitych zabaw czy po prostu spędzania w nim wolnego czasu i to bez względu na wiek czy płeć dziecka. Decydując się na taki domek, można mieć pewność, że będzie on cieszył się zainteresowaniem naszych pociech przez wiele lat – znaczenia nie ma tu pogoda czy charakter konkretnej zabawy. Warto również dodać, że domki tego typu są bardzo estetyczne i mogą stanowić dodatkową ozdobę dla naszego ogródka.

Kreatywne wykończenie drewnianego domku

Zanim jednak dzieci przystąpią do właściwej zabawy, wraz z rodzicami mogą przeżyć fascynującą przygodę - urządzić i ozdobić domek wedle nawet najbardziej zwariowanych pomysłów. Ograniczeniem jest tu tylko wyobraźnia! Inną wizję wyglądu i przeznaczenia domku mogą mieć dziewczynki, a inną chłopcy. Jeszcze kreatywniej może być w przypadku urządzaniu domku dla rodzeństwa, które wspólnie zamierza spędzać w nim czas. Bez względu jednak na konkretne pomysły, domki drewniane można pomalować zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Ciekawym pomysłem będą też kolorowe ozdoby, plakaty czy naklejki – na przykład z ulubionymi postaciami dzieci. Istotny jest jeden warunek, który spełnić muszą jednak dorośli – mogą pomóc dzieciom w tworzeniu ich wymarzonej przestrzeni, ale to właśnie najmłodsi mają decydujący głos, jak wyglądać ma ich drewniany domek!

Dlaczego drewno będzie najlepszym wyborem?

Choć na rynku dostępne są także inne rozwiązania, tak wybór drewnianego domku dla dzieci jest najlepszą opcją. Jest to tworzywo w pełni naturalne, ekologiczne, a przy tym doskonale wpisuje się w klimat przydomowego ogródka. Zaletą drewna jest oczywiście jego trwałość i stabilność – domek z drewna jest po prostu inwestycją na lata. Przy tworzeniu domków drewnianych dla dzieci wykorzystuje się te same materiały i technologię, co w przypadku budowy dużych domów z drewna. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zapewniamy dzieciom zdrowy mikroklimat w czasie zabawy, bo właśnie taki stworzony będzie dzięki drewnu wewnątrz domku. Oczywiście na udaną zabawę dzieci wpłyną także właściwości drewna związane z temperaturą panującą w środku i odpowiednią cyrkulacją powietrza. W upalne dni drewniany domek przyniesie ukojenie, gdyż po prostu się nie nagrzewa. Natomiast gdy na zewnątrz będzie zimno, drewniany domek będzie chronił przed chłodem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zapewniamy domki letniskowe, całoroczne, a także inne konstrukcje z drewna, w tym wyjątkowe domki dla dzieci!

Data dodania: 16 maja 2018