5 sposobów na spędzenie czasu wolnego w ogrodzie

Maciej, konsultant handlowy

+48 533 262 731

Blog

5 sposobów na spędzenie czasu wolnego w ogrodzie

Najwięcej czasu spędzamy na działce latem. Jest to miejsce tętniące życiem, które każdy może wykorzystać w ulubiony sposób. My przedstawimy pięć sposobów na spędzenie wolnego czas w ogrodzie.

Miejsce dla miłośników ogrodnictwa

Ogród niewątpliwie kojarzy się z uprawą roślin. Odpowiednio dobrane nasadzenia nie tylko uatrakcyjniają otoczenie, ale przede wszystkim są świetnym miejscem do rozwijania swoich pasji ogrodniczych. Przycinanie, podlewanie czy przesadzanie roślin jest bowiem zajęciem zajmującym i wymagającym, ale dla wielu osób relaksującym. Co najważniejsze, w prace może włączyć się cała rodzina, nie tylko spędzając ze sobą czas, ale również razem aranżując wspólną przestrzeń.

Szczególnie zajmujące jest dbanie o nawet niewielki warzywniak. Planowanie zasiewów, nasadzenia, odchwaszczanie, podlewanie i jesienne zbiory, absorbują i dają radość przez cały okres wegetacyjny.

Ogród z atrakcjami dla dzieci

Jeśli mamy dzieci, w ogrodzie można po prostu świetnie się bawić. Wówczas, nawet na niewielkiej działce, warto zaaranżować plac zabaw. Piaskownica z foremkami, huśtawki czy dmuchany basen zdecydowanie zainteresują kilkulatków. W ogrodach, w których przebywają starsze dzieci, dobrym rozwiązaniem będzie natomiast zamontowanie zjeżdżalni, trampolin i lin wspinaczkowych.

Niezależnie od wieku i płci, dzieci na pewno zainteresują się domkami ogrodowymi z drewna. Te niewielkie i kolorowe budowle pozwolą rozwijać kreatywność, ułatwią nawiązywanie przyjaźni oraz nauczą odpowiedniego zachowania w gronie rówieśników. Starszym dzieciom stworzą też możliwość wyciszenia się i pobycia w samotności.

Domki ogrodowe dla dzieci odpowiednio wkomponowane w otoczenie i współgrające z altanami oraz wiatami dla dorosłych, umożliwią też spędzenia wolnego czasu całym rodzinom.

Centrum spotkań

Szczególnie jeśli w ogrodzie znajduje się funkcjonalna, solidna i atrakcyjna altana ogrodowa, miejsce to będzie świetne do spotkań rodzinnych lub w gronie przyjaciół. Wówczas dobrze przygotowane garden party to nie tylko spotkanie przy kawie i cieście. Zaproponowanie gier planszowych, wspólnego majsterkowania czy zorganizowanie seansu filmowego może uprzyjemnić czas nawet podczas niesprzyjającej pogody.

Świetnym rozwiązaniem jest też piknik na trawie czy lubiane grillowanie. Przygotowanie wspólnego posiłku będzie szczególnie atrakcyjne, jeśli w naszym ogrodzie stoją paleniska lub domki grillowe, będące propozycją stworzoną z myślą o biesiadowaniu praktycznie przez cały rok. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość zamówienia domku idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Aktywna działka

Dla osób uwielbiających ruch niesamowitym rozwiązaniem okazuje się stworzenie w ogrodzie strefy aktywnego wypoczynku. W zależności od areału, którym dysponujemy, proponujemy postawienie stołu do ping-ponga, wydzielenie boiska do koszykówki czy siatkówki, stworzenie mini pola golfowego czy chociażby powieszenie worka treningowego lub ustawienie kilku urządzeń siłowych. W ten sposób zaspokoi się potrzeby osób aktywnie spędzających czas, które przedkładają kontakt z przyrodą nad godziny spędzone na sali lub w siłowni.

Odpoczynek z książką

Dla osób preferujących mniej aktywny relaks najlepszym rozwiązaniem są kąciki przystosowane do czytania książek. Zaciszne miejsce w altanie ogrodowej obrośniętej roślinami pnącymi, leżak pod parasolem ogrodowym czy ławeczka schowana w zaułku ogrodu pod pergolą to rozwiązania, które z pewnością spodobają się zagorzałym czytelnikom.

Pamiętaj o umiarze

Organizując czas wolny w ogrodzie, należy jednak tak rozplanować atrakcje, aby ich ilość zainteresowała na długo, ale z drugiej strony nie przytłoczyła. Polecamy więc wykorzystywanie np. urządzeń wielofunkcyjnych, do których idealnie wpisują się choćby domki dla dzieci. Umieszczane na platformach, pod którymi są piaskownice, zapewniają dzieciom atrakcje na długie godziny letniego wypoczynku.

Data dodania: 28 maja 2019