Impreza w ogrodzie – jak przygotować ogród?

Maciej, konsultant handlowy

+48 533 262 731

Blog

Impreza w ogrodzie – jak przygotować ogród?

Zbliża się sezon wiosenno-letni i za chwilę większość dni chętnie będziesz spędzać w ogrodzie. To świetna okazja na zorganizowanie udanej imprezy. Spotkanie ze znajomymi, urodziny dla dzieci lub po prostu obiad dla całej rodziny – każda okazja jest dobra. Od czego zacząć i jak przygotować ogród? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!

Urodziny dla dziecka na świeżym powietrzu

Jeżeli Twoje dziecko obchodzi urodziny w ciepłych miesiącach to świetna okazja, aby zorganizować mu przyjęcie na świeżym powietrzu. Bardzo pomocne będą altany ogrodowe. W pięknej, drewnianej konstrukcji rozstawisz stół i krzesła. Wszystkie zaproszone osoby rozsiądą się wygodnie, delektując się pysznym tortem i lekkimi, najlepiej owocowymi przekąskami.

Zanim jednak zaprosisz przyjaciół swojego dziecka, zaplanuj całe przyjęcie. Dzieci są w ciągłym ruchu. Dlatego nie wszystkie grzecznie wysiedzą na krzesłach. Być może lepszym rozwiązaniem okaże się zorganizowanie bufetu i stołu dla rodziców w altance lub domku ogrodowym z drewna. A krzesła i stolik dla dzieci rozstawić na wolnej przestrzeni. Pamiętaj także o przeprowadzeniu zabaw. To w końcu one, zaraz po torcie i prezentach, są najważniejszą częścią urodzinowej imprezy. Może zawody w skakaniu w workach, zabawa w chowanego lub bule? Możliwości jest bardzo dużo, dlatego nie ograniczaj się tylko do przekąsek i zaśpiewania „sto lat". Twoje dziecko będzie zachwycone, jeżeli impreza potrwa co najmniej pół dnia i na długo pozostanie w pamięci przyjaciół.

Wieczorny grill z przyjaciółmi

Ogród lub działka to doskonałe miejsca na towarzyskie spotkania. Myślisz o grillu, zimnym piwie lub dobrym winie i soczystej karkówce? Grillowanie ułatwi Ci drewniany domek grillowy. To bardzo wygodne miejsce, ponieważ grill pod daszkiem, nawet przy lekkiej mżawce czy deszczu, jest doskonałą okazją do przyjemnego spotkania na świeżym powietrzu.

Warto też dodać, że altany ogrodowe z grillem to duża oszczędność. Zamiast kupować co sezon (czy nawet kilka razy w sezonie) grill wykonany z części metalowych, który może rdzewieć bądź ulegać zniszczeniom w wyniku wichury, mocnych deszczy, lepiej postawić na dobrą jakość i zabezpieczenie. W dodatku taki sprzęt nie trzeba będzie chować w domu czy garażu, bo będzie zawsze chronione przed warunkami atmosferycznymi.

Prawdziwy rodzinny obiad

Kojarzysz reklamy soków owocowych i zimnych napojów, którymi cala rodzina delektuje się podczas obiadu w ogrodzie? Przy stole siedzi kilka pokoleń i każdy ze smakiem popija kolorowy napitek. Obraz jak marzenie. Dlatego, jeżeli masz dużą rodzinę, która nie zawsze ma okazję się ze sobą spotkać, koniecznie zorganizuj rodzinny obiad w ogrodzie.

Ciepłe dni to doskonała pora. Wystarczy, że altana ogrodowa stoi na Twoim terenie i nagle otwierają się przed Tobą niesamowite możliwości. Grill, sałatki, świeżo wyciskane soki i kilka krzeseł pod zadaszeniem. Nie musisz czekać na specjalną okazję. Szybki telefon, zaproszenie gości i udane przyjęcie gotowe.

Jednak zorganizowanie tak dużej biesiady może być prawdziwym wyzwaniem. Jednak jeśli posiadasz duży domek grillowy lub przestronną altanę ogrodową żadna ilość osób nie będzie Ci straszna. Zadaszenie zabezpieczy Was przed mocnym słońcem lub niespodziewanym deszczem. Nie będzie trzeba przerywać zabawy, tylko spokojnie poczekać na zmianę pogody.

Zanim zaprosisz gości, przemyśl kwestię posiłków. Co prawda, jeżeli planujesz zabawę w ogrodzie, głównie będziecie grillować. Jednak żeby odciążyć się nieco, poproś każdego o przygotowanie jakieś przekąski. Od sosów, sałatek po szaszłyki, karkówki i soki. Niech każdy ma wkład w organizację przyjęcia, a być może częściej będziecie się spotykać w miłym rodzinnym gronie.

Data dodania: 4 kwietnia 2019