Budujemy dom!

Łukasz, konsultant handlowy

+48 790 500 966

Blog

Budujemy dom!

Wielu naszych klientów zastanawia się jak wygląda już sama budowa domku w wyznaczonym miejscu. Jakie prace są wykonywane na miejscu? Ile czasu zajmują? Jak przygotować się na montaż? Co z fundamentem pod zamówioną konstrukcję? Spieszymy z wyjaśnieniem kompletu interesujących kwestii.

Każdy z naszych domków letniskowych i całorocznych jest już wstępnie złożony na etapie produkcji. Takie działanie pozwala na wykonanie prac z najwyższą dbałością o szczegóły i w warunkach wewnętrznych, co nie byłoby możliwe na placu budowy, choćby ze względu na warunki atmosferyczne. Pozwala też na maksymalnie skrócenie całego procesu budowy. Szanujemy czas naszych klientów i nie angażujemy ich na długo.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie fundamentu pod konstrukcję. Jeżeli jest już gotowa - sprawa załatwiona, jeśli natomiast dopiero ma powstać - z pomocą betonowych bloczków montażyści rozprawią się z prolemem w mgnieniu oka. Teren pod konstrukcję musi być jedynie w miarę równy i oczyszczony z przeszkód - kamieni, krzewów, wysokiej trawy. Dobrym pomysłem jest również zaopatrzenię się w agrowłókninę, która w przyszłości zapobiegnie pojawieniu się trawy np. między deskami tarasowymi.

Po wyładowaniu elementów i ich oględzin przez inwestora, montażyści przechodzą do procesu budowy. Prace zaczynają się od podłogi i stopniowo pną się ku górze. Powstają ściany, taras, antresola lub poddasze, wreszcie dach, w końcowej fazie pokrywany gontem bitumicznym. Drobne poprawki, maskownice i ozdoby wieńczą całość

Doświadczona i zgrana ekipa monterska jest w stanie postawić małe i średniej wielkości konstrukcję w przeciągu 1-2 dni, te największe natomiast nie powinny im zająć więcej niż 3-4 dni. Tylko tyle dzieli Cię od nowego domu!

Data dodania: 12 stycznia 2017