Dlaczego nie warto kupować najtaniej?

Maciej, konsultant handlowy

+48 533 262 731

Blog

Dlaczego nie warto kupować najtaniej?

Dlaczego warto unikać najtańszych ofert i jak szukać wyrobów drewnianych wysokiej jakości.

Spotykamy się często z pytaniem, czym należy się kierować przy wyborze wyrobów drewnianych i na co zwracać uwagę. I niezmiennie odpowiadamy – jakością drewna, jakością dodatkowych elementów i jakością wykonania.

 A potem dodajemy, że tak samo, jak w każdej innej dziedzinie, to co bardzo tanie, na koniec okazuje się drogie. Dlatego, decydując się na zamówienie konstrukcji drewnianej, nie należy szukać najtańszych ofert. A na co warto zwrócić uwagę?

 Jakość drewna

Drewno, które wykorzystujemy do naszych konstrukcji jest pozyskiwane legalnie z Lasów Państwowych. Jest to drewno certyfikowane i starannie selekcjonowane. Proces suszenia jest dla nas bardzo ważny. Aby wykonać go prawidłowo, potrzebna jest duża wiedza oraz doświadcznie. Dlatego bardzo uważnie dobieramy naszych dostawców. Wszystkie nasze konstrukcje wykonujemy z drewna suszonego w technice komorowej. Więcej o tym sposobie suszenia znajdziesz we wpisie: Na czym polega komorowe suszenie drewna?

 Jakość dodatkowych elementów

Ponieważ sami przykładamy bardzo dużą wagę do jakości naszych finalnych wyrobów, jakość dodatkowych elementów używanych w naszej pracy jest dla nas istotna. Dlatego też do obróbki drewna używamy maszyn i urządzeń renomowanych firm, takich jak Festool, Makita, Bosch. Stosujemy wysokiej jakości izolacje i docieplenia marki Isover oraz impregnanty i farby Drewnochron i Tikkurila. Wybieramy też wysokiej jakości gonty, wkręty, gwoździe i łączniki. Nie oszczędzamy na materiałach, bo wiemy, że na imponujący końcowy efekt składają się detale i dbałość o szczegóły na każdym etapie procesu.

 Jakość wykonania

Posiadamy wiedzę i doświadczenie, które pozwalają nam wznosić altany, domki letniskowe i wiaty samochodowe, które służą właścicielom przez wiele lat – cieszą oczy i spełniają powierzone im funkcje.

Jesteśmy ich tak pewni, że dajemy na nie realną gwarancję. Można ją w łatwy sposób rozszerzyć nawet do 3 lat – bez dodatkowych kosztów (napisz do nas, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić).

 A jeśli reklamacja się pojawia – nigdy nie wymigujemy się od odpowiedzialności. Dobra opinia naszych klientów (zobacz: Referencje) jest dla nas bardzo ważna. I na nią pracujemy, dbając o każdy szczegół – od doboru najlepszych surowców i elementów dodatkowych, aż po jakość wykonania oraz montażu.

Czym grozi wybór najtańszej oferty?

Konstrukcja wzniesiona bez dbałości o jakość drewna i poszczególnych elementów, zmontowana niestarannie – nie jest obliczona na lata. Po kilku miesiącach może zacząć przeciekać albo wykazywać inne usterki. Może też przewrócić się przy silnym wietrze i spowodować szkody. 

Data dodania: 18 stycznia 2016