Jak zagospodarować dużą działkę?

Maciej, konsultant handlowy

+48 533 262 731

Blog

Jak zagospodarować dużą działkę?

Zostałeś właścicielem dużej działki i masz w planach mądre oraz kreatywne zagospodarowanie tego terenu? Jeżeli tak to właśnie trafiłeś w odpowiednie miejsce. Sprawdź poniższe inspiracje, które podpowiedzą Ci, jak zagospodarować działkę, by w pełni wykorzystać jej potencjał. Dowiesz się, że dom nie koniecznie musi być w centrum, a inne ogrodowe dodatki także mogą wysuwać się na pierwszy plan.

Stylowo czy praktycznie?

Duży teren zazwyczaj wiąże się z tym, że marzysz, by postawić na nim swój dom. Jednak często nie zajmuje on nawet połowy działki. Dlatego warto przemyśleć jej zagospodarowanie tak, aby wykorzystać każdy metr kwadratowy i cieszyć się pięknym widokiem wraz z praktycznymi rozwiązaniami. Tutaj powstaje zasadnicze pytanie – chcesz, aby było stylowo, czy może wolisz praktycznie?

Na szczęście już nie musisz wybierać. Możesz połączyć obie cechy w całość. Taką możliwość oferuje Ci drewno. Dzięki niemu każdy ogrodowy dodatek będzie praktyczny w użyciu, a dodatkowo wyróżni się stylowym charakterem. W ofercie drewnianych produktów znajdziesz wiele rozwiązań pasujących do Twojej działki.

Podczas wyboru elementów do zagospodarowania wolnej przestrzeni skonkretyzuj swoje potrzeby. Określ teren, który chcesz przeznaczyć na dodatkowe rozwiązania – powierzchnię, poziom nasłonecznienia lub zacienienia, a także funkcję, jaką ma pełnić. W kolejnym kroku zwróć uwagę, by elementy pasowały do otoczenia i estetyki Twojego domu, a później szukaj najlepszych rozwiązań.

Drewniane inspiracje

Uważasz, że w domu każdy powinien mieć swój własny zakątek? Wykorzystaj do tego powierzchnię ogrodu. Drewniany domek dla dzieci doskonale nadaje się do zagospodarowania dużej działki. A przede wszystkim sprawi niesamowitą radość najmłodszym członkom rodziny. Stworzony z ogromną dbałością o szczegóły gwarantuje, żezabawa w nim jest w pełni bezpieczna. Zrealizowany zgodnie zindywidualnym gustem Twojej pociechy będzie doskonałym miejscem zabawy i wypoczynku. Jeżeli dysponujesz dużym ogrodem, taki domek może mieć nawet kilkanaście metrów kwadratowych, zapewniając dzieciom zabawę bez końca!

Kolejnym świetnym rozwiązaniem dla dużej działkowej przestrzeni jest altana ogrodowa. To nie tylko piękna ozdoba, ale także doskonałe miejsce na urządzenie przyjęcia. Zadaszona powierzchnia umożliwia siedzenie na dworze nawet w deszczowy dzień. A gdy słońce praży, oferuje komfortowe schronienie. W altance możesz zjeść posiłek wspólnie z rodziną, a także prowadzić nocne rozmowy przy lampce pysznego wina.

Jeśli zależy Ci na bardzo praktycznym urządzeniu swojego domu, koniecznie przyda Ci się drewutnia. By nie gromadzić całych zapasów drewna w garażu lub piwnicy warto mieć osobne pomieszczenie. Drewniany domek gospodarczy będzie do tego odpowiednim miejscem. A ponadto jego ciekawy design może stać się prawdziwą ozdobą Twojego podwórka.

Pamiętaj, że niektóre drewniane elementy doskonale pasują nie tylko z tyłu domu, ale pięknie zaprezentują się także od frontu. Efektowna pergola nad ścieżką prowadzącą do wejścia. Drewniana rabata z kolorowymi kwiatami. A także inne nietypowe konstrukcje mogą stać się doskonałą wizytówką Twojej posesji.

Stwórz własny projekt

Masz smykałkę do projektowania? Możesz stworzyć nie tylko plan zagospodarowania działki, ale skomponować także pozostałe elementy. Niezależnie czy zechcesz połączyć altankę z domkiem grillowym, czy postawisz na własny projekt domku dla dzieci lub nawet projekt budowy domku letniskowego dla gości, możesz zaproponować własne rozwiązanie. Z pomocą specjalistów z Drewnolandii otrzymasz dokładnie taki efekt, na jakim Ci zależy. Realizujemy również zlecenia niestandardowe, bo każde przedsięwzięcie jest dla nas ciekawym wyzwaniem.

Data dodania: 28 marca 2019