Domy drewniane wielosezonowe - Ile kosztują?

Ile kosztują domy drewniane wielosezonowe?

Łukasz, konsultant handlowy

+48 790 500 966

Blog

domek wielosezonowy z drewna

Domy drewniane całoroczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zamieszkującym je osobom zapewniają bowiem odpowiedni mikroklimat, a przy tym są estetyczne i można je nabyć w korzystnych cenach. Sprawdź, ile kosztują domy wielosezonowe z drewna i dlaczego warto na nie postawić.

Czym charakteryzują się domy drewniane całoroczne?

Dom drewniany wielosezonowy, nazywany również całorocznym, to idealna propozycja dla osób szukających lokum, w którym można zamieszkać nie tylko w okresie letnim i wiosennym, lecz także jesiennym oraz zimowym. Domki wielosezonowe drewniane zapewniają domownikom komfort przez cały rok bez względu na to, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrzDomki letniskowe wielosezonowe to doskonała inwestycja dla osób, które chcą na stałe zamieszkać w takim obiekcie oraz dla każdego, kto pragnie na swojej działce spędzać ferie zimowe, święta Bożego Narodzenia, czy też zorganizować sylwestra.

W przeciwieństwie do konstrukcji sezonowych drewniane domy całoroczne muszą być ocieplone. Zazwyczaj w tym celu wykorzystuje się wełnę, która ma odpowiednie właściwości izolacyjne i pozwala ścianom „oddychać”, co jest szczególnie ważne w przypadku domków wykonanych z drewna. Ponadto tego typu konstrukcje wyposażone są zwykle w szczelne okna PCV oraz ocieplane drzwi, dzięki czemu do żadnego pomieszczenia nie dostaje się zimno. Co więcej, całoroczne domy mają również instalacje: grzewczą, hydrauliczną oraz elektryczną, które nie zawsze są w standardzie domków letniskowych.

Warto również zaznaczyć, że domy drewniane całoroczne to dobry wybór dla osób, które chcą, postawić je w krótkim czasie. Doświadczona ekipa fachowców pracujących w Drewnolandii może zamontować wybrany domek letniskowy wielosezonowy w kilka dni, czyli zdecydowanie szybciej niż obiekty murowane. Wiele osób zwraca też uwagę na fakt, że domki wielosezonowe drewniane zapewniają odpowiedni klimat wewnątrz poszczególnych pomieszczeń. Jest to istotne zarówno z punktu widzenia rodzin planujących w nich wypoczynek, jak i tych chcących na dłużej je zamieszkiwać.

Drewniane domy całoroczne — od czego zależy ich cena?

W zależności od tego, jak duży ma być domek wielosezonowy, cena konstrukcji może być inna. Tańszym rozwiązaniem jest zwykle zakup mniejszego modelu wyposażonego w niewielki taras. Warto przy tym zaznaczyć, że warianty do 35 m² nie wymagają również uzyskania pozwolenia na budowę. Wbrew pozorom tego rodzaju domy drewniane będą odpowiednią opcją nie tylko dla ludzi spędzających urlop w pojedynkę, lecz także dla rodzin z dziećmi. Odpowiednio zaplanowany rozkład pomieszczeń może sprawić, że w danym domku komfortowo będzie mogło mieszkać nawet 6 osób.

Droższe są zazwyczaj domy drewniane całoroczne, które mają dodatkowo poddasze lub antresolę, co zwiększa ich powierzchnię użytkową. Na cenę konstrukcji wpływ ma również to, jaki rodzaj drewna został wykorzystany do ich budowy. Należy przy tym zaznaczyć, że wybierając domek drewniany całoroczny, warto postawić na wariant z trwałego surowca, który zapewni nie tylko doskonały wygląd, lecz także pozwoli na komfortowe mieszkanie w nim przez dłuższy czas.

Domki wielosezonowe drewniane mogą być również droższe ze względu na wyposażenie, a także takie elementy jak np. balkon. Planując montaż, trzeba też pamiętać o tym, że w koszt postawienia domu trzeba wliczyć wykonanie odpowiednich fundamentów. W przypadku domów drewnianych wielosezonowych właściciele zazwyczaj stawiają na wykonanie płyty fundamentowej, zapewniającej domkowi pożądaną stabilność. Co więcej, dodatkowym kosztem może być również założenie instalacji, w które powinny być wyposażone całoroczne domy drewniane.

Podsumowując, cena drewnianych domków całorocznych zależy przede wszystkim od:

  • wielkości,
  • liczby i rozkładu pomieszczeń,
  • liczby pięter,
  • dodatkowych elementów jak taras czy balkon,
  • montażu określonych instalacji,
  • wybranego typu fundamentów.

Domki wielosezonowe — ceny konstrukcji

Komfortowe domy drewniane wielosezonowe można kupić już za około 80 tysięcy złotych. Tego typu konstrukcje są zazwyczaj wyposażone w cztery pomieszczenia: salon, sypialnię, łazienkę, kuchnię, a nierzadko także w antresolę. Można ją wykorzystać, tworząc tam np. dodatkowe miejsce do spania. W domkach, których cena mieści się między 80 a 90 tysięcy złotych, mogą wypoczywać zwykle nawet 4 osoby. Z kolei dla liczniejszych rodzin polecane są nieco większe warianty. W naszej ofercie można znaleźć np. drewniany domek rekreacyjny całoroczny przeznaczony dla 6 osób w cenie około 100 tysięcy złotych.

Oferujemy również domki drewniane wielosezonowe o wartości ponad 150 tysięcy złotych, które mają zazwyczaj dodatkowe piętro, co z kolei zwiększa ich powierzchnię użytkową. Zajmiemy się też montażem większego domku drewnianego wielosezonowego, którego cena wynosi około 200 tysięcy złotych. Tego rodzaju obiekt może być zamieszkiwany przez większą liczbę osób. Duże domy zazwyczaj mają również przestronne poddasze, a także balkon, co zwiększa komfort mieszkańców.

Dobrze mieć na uwadze, że w przypadku niektórych domów letniskowych wielosezonowych trzeba zapłacić za proponowane przez producenta dodatkowe udogodnienia, takie jak ocieplenie podłogi, ścian czy dachu, montaż okien PCV czy też założenie odpowiednich instalacji, umożliwiających mieszkanie w danym lokum przez dłuższy czas. Warto omówić koszty już na etapie wybierania domku, tak aby mieć pewność, które elementy konstrukcji oraz jakie udogodnienia zawarte są w przedstawionej cenie domku.

Domki drewniane wielosezonowe — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając dom drewniany wielosezonowy, warto pamiętać o tym, żeby nie kierować się wyłącznie ceną. Ważne jest to, by dana konstrukcja zapewniała wszystkim przebywającym w niej osobom komfort, a także to, żeby spełniała ich oczekiwania. Warto także wybrać wariant, który będzie zarówno użyteczny, jak i estetyczny, co wpłynie na wygląd całej działki. Trzeba również zwrócić uwagę na trwałość materiałów wykorzystanych do zrobienia określonego domku drewnianego. W ofercie Drewnolandii znajdziesz różnego rodzaju domy drewniane wielosezonowe, które mogą zagwarantować domownikom bezpieczeństwo oraz wygodę przez długi czas, niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych.

FAQ:

Czym wyróżniają się całoroczne domy drewniane?

Całoroczny domek można zamieszkiwać nie tylko w letnich i wiosennych miesiącach, lecz także zimowych i jesiennych. Zazwyczaj jest wyposażony w termoizolację oraz okna PCV i ocieplane drzwi.

Od czego zależy koszt całorocznego domu z drewna?

Na cenę domu wpływ ma m.in. rodzaj drewna, z jakiego wykonano określony budynek, jego wielkość, liczba pięter, a także montaż instalacji niezbędnych w konstrukcji wielosezonowej.

Ile kosztują domy drewniane całoroczne?

Ceny domów drewnianych całorocznych wynoszą od kilkudziesięciu do nawet ponad 200 tysięcy złotych.

Data dodania: 29 września 2021